OTRZYMALIŚMY ODPOWIEDŹ NA NASZE PISMO W SPRAWIE WPROWADZENIA KOMPLEKSOWEJ REGULACJI PRAWNEJ PRACY W EKSTREMALNYCH TEMPERATURACH

Red
Odwiedzona strophna: 1244
0 0

12 sierpnia br. drogą elektroniczną otrzymaliśmy odpowiedź na przesłane przez Zarząd Krajowy ZZ „PRZERÓBKA” w dniu 2 lipca 2019 r. pisemne wystąpienie do Głównego Inspektora Pracy i wiadomości Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w sprawie normatywnego uregulowania skróconego czasu pracy w ekstremalnych temperaturach.

Naszym zdaniem nie może być tak, że wszyscy wiedzą, że jest problem, który narasta i będzie narastać, a wciąż nie ma odpowiedniej regulacji prawnej. Czas to zmienić!

Jednakże do tych zmian, zdaniem GIP, właściwym ministerstwem jest Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, do którego można złożyć wniosek z propozycją zmian w obowiązujących przepisach.

Tak się składa, że przewidzieliśmy to, i już 2 lipca br. nasze pismo w tej sprawie również przesłaliśmy do resortu rodziny i pracy, czego mamy dowód w postaci elektronicznego potwierdzenia dostarczenia naszego wystąpienia, i teraz czekamy na odpowiedź ze strony MR, PiPS.

Treść obu pism zamieszczamy poniżej w całości:

Informacje o autorze postów

Red

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Next Post

BADAJMY SIĘ DLA ZDROWIA WŁASNEGO I PRZYSZŁYCH PRACOWNIKÓW KOPALŃ RAZEM Z POLITECHNIKĄ ŚLĄSKĄ !

Uprzejmie informujemy, że Politechnika Śląska zwróciła się do nas z gorącą prośbą, aby dotrzeć do jak najszerszej rzeszy obecnych i byłych pracowników kopalń: pracowników przeróbki, górników, elektryków, ślusarzy, którzy mieli w pracy kontakt z hałasem o wzięcie udziału w bezpłatnych anonimowych badaniach słuchu w mobilnym gabinecie słuchu. Akcja kierowana jest […]