• sob.. cze 15th, 2024

ZZ "PRZERÓBKA"

Przerabiamy zło w dobro! Jako Związek Zawodowy "PRZERÓBKA" jesteśmy organizacją związkową utworzoną przez ludzi dla ludzi. Zajmujemy się sprawami, których nikt się nie podejmuje. Nic o Nas, bez Nas. Nikt z Nas nie wie tyle, ile wiemy razem. Dlatego bądźmy razem, organizujmy się, gdyż osobno jesteśmy słabi, a razem silniesi. Zacznij działać, kiedy inni narzekają. Organizujmy nie zorganizowanych, nie pękajmy kiedy inni się poddają. Dlatego wstąp do nas, i zacznij razem z nami walczyć o to, co powinno być nasze!

OTRZYMALIŚMY ODPOWIEDŹ NA NASZE PISMO W SPRAWIE WPROWADZENIA KOMPLEKSOWEJ REGULACJI PRAWNEJ PRACY W EKSTREMALNYCH TEMPERATURACH

ByRed

sie 13, 2019

12 sierpnia br. drogą elektroniczną otrzymaliśmy odpowiedź na przesłane przez Zarząd Krajowy ZZ „PRZERÓBKA” w dniu 2 lipca 2019 r. pisemne wystąpienie do Głównego Inspektora Pracy i wiadomości Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w sprawie normatywnego uregulowania skróconego czasu pracy w ekstremalnych temperaturach.

Naszym zdaniem nie może być tak, że wszyscy wiedzą, że jest problem, który narasta i będzie narastać, a wciąż nie ma odpowiedniej regulacji prawnej. Czas to zmienić!

Jednakże do tych zmian, zdaniem GIP, właściwym ministerstwem jest Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, do którego można złożyć wniosek z propozycją zmian w obowiązujących przepisach.

Tak się składa, że przewidzieliśmy to, i już 2 lipca br. nasze pismo w tej sprawie również przesłaliśmy do resortu rodziny i pracy, czego mamy dowód w postaci elektronicznego potwierdzenia dostarczenia naszego wystąpienia, i teraz czekamy na odpowiedź ze strony MR, PiPS.

Treść obu pism zamieszczamy poniżej w całości:

Dodaj komentarz