• sob.. cze 15th, 2024

ZZ "PRZERÓBKA"

Przerabiamy zło w dobro! Jako Związek Zawodowy "PRZERÓBKA" jesteśmy organizacją związkową utworzoną przez ludzi dla ludzi. Zajmujemy się sprawami, których nikt się nie podejmuje. Nic o Nas, bez Nas. Nikt z Nas nie wie tyle, ile wiemy razem. Dlatego bądźmy razem, organizujmy się, gdyż osobno jesteśmy słabi, a razem silniesi. Zacznij działać, kiedy inni narzekają. Organizujmy nie zorganizowanych, nie pękajmy kiedy inni się poddają. Dlatego wstąp do nas, i zacznij razem z nami walczyć o to, co powinno być nasze!

PISZEMY DO PRACODAWCÓW O ZWOLNIENIA Z PRACY Z ZACHOWANIEM PRAWA DO WYNAGRODZENIA W ZWIĄZKU Z EPIDEMIĄ KORONAWIRUSA

Byslawluk

mar 12, 2020

Poniżej nasze pismo do pracodawców O ZASTOSOWANIE PRAWA DO ZWOLNIENIA Z OBOWIĄZKU ŚWIADCZENIA PRACY Z ZACHOWANIEM PRAWA DO WYNAGRODZENIA W ZWIĄZKU Z EPIDEMIĄ KORONAWIRUSA.

Równocześnie informujemy, że od 16 do 25 marca 2020 r. biuro Zarządu Krajowego Związku będzie pracować zdalnie, dlatego proszę o nieprzyjeżdżanie do siedziby związku, a kontaktowanie się telefonicznie lub elektronicznie.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pracy pracowników i ich rodzin w tym spółek zależnych i nadzoru zwracamy się do pracodawców z apelem oraz uzasadnionym wnioskiem o zastosowanie zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy, z zachowaniem prawa do wynagrodzenia na okres przymusowej kwarantanny dla wszystkich pracowników, u których z różnych względów istnieją objawy koronawirusa typu SARS-Cov-2 wywołującego chorobę o nazwie COVID-19, czyli gorączka, kaszel, duszności, bóle mięśni, zmęczenie, a także w przypadku pracowników wracających do pracy po okresie przebywania w miejscach dotkniętych epidemią koronawirusa.

Tryb i zasady udzielania zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy proponujemy przyjąć taki sam jak w przypadku zgłaszania urlopu na żądanie, a okres zwolnienia byłby równy okresowi kwarantanny 14 dni.

 

Dodaj komentarz