PISZEMY DO PRACODAWCÓW O ZWOLNIENIA Z PRACY Z ZACHOWANIEM PRAWA DO WYNAGRODZENIA W ZWIĄZKU Z EPIDEMIĄ KORONAWIRUSA

slawluk
Odwiedzona strophna: 832
1 0

Poniżej nasze pismo do pracodawców O ZASTOSOWANIE PRAWA DO ZWOLNIENIA Z OBOWIĄZKU ŚWIADCZENIA PRACY Z ZACHOWANIEM PRAWA DO WYNAGRODZENIA W ZWIĄZKU Z EPIDEMIĄ KORONAWIRUSA.

Równocześnie informujemy, że od 16 do 25 marca 2020 r. biuro Zarządu Krajowego Związku będzie pracować zdalnie, dlatego proszę o nieprzyjeżdżanie do siedziby związku, a kontaktowanie się telefonicznie lub elektronicznie.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pracy pracowników i ich rodzin w tym spółek zależnych i nadzoru zwracamy się do pracodawców z apelem oraz uzasadnionym wnioskiem o zastosowanie zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy, z zachowaniem prawa do wynagrodzenia na okres przymusowej kwarantanny dla wszystkich pracowników, u których z różnych względów istnieją objawy koronawirusa typu SARS-Cov-2 wywołującego chorobę o nazwie COVID-19, czyli gorączka, kaszel, duszności, bóle mięśni, zmęczenie, a także w przypadku pracowników wracających do pracy po okresie przebywania w miejscach dotkniętych epidemią koronawirusa.

Tryb i zasady udzielania zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy proponujemy przyjąć taki sam jak w przypadku zgłaszania urlopu na żądanie, a okres zwolnienia byłby równy okresowi kwarantanny 14 dni.

 

Informacje o autorze postów

slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Next Post

ZALECENIA DLA ZAKŁADÓW PRACY W ZWIĄZKU Z ROZPRZESTRZENIANIEM SIĘ KORONAWIRUSA

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, Ministerstwo Rozwoju – we współpracy z Głównym Inspektorem Sanitarnym – przygotowało zalecenia dla zakładów pracy. Zaleca się:   Zachować bezpieczną odległość od rozmówcy (1-1,5 metra). Promować regularne i dokładne mycie rąk przez osoby przebywające w miejscach użyteczności publicznej: wodą z mydłem lub zdezynfekowanie dłoni […]