PISZEMY DO ZARZĄDU I RADY NADZORCZEJ LW „BOGDANKA” S.A.

slawluk
Odwiedzona strophna: 615
1 0

W dniu 2 marca br. skierowaliśmy do Zarządu LW „Bogdanka” S.A. pismo w sprawie napiętej sytuacji w LW „Bogdanka” S.A. z prośbą o pozytywne ustosunkowanie się do jego treści oraz przekazanie naszego pisma do wiadomości Rady Nadzorczej oraz wszystkich związków zawodowych działających w LW „Bogdanka” S.A.

Piszemy w nim, że w dniu 28 lutego 2020 r. w Katowicach, Zarząd Krajowy ZZ „PRZERÓBKA”, z troską pochylił się nad narastającymi niepokojami w Lubelskim Węglu „Bogdanka” S.A., które mogą szybko przerodzić się w akcje protestacyjno – strajkowe. Dlatego naszym obowiązkiem jest zwrócić zarówno zarządowi, jak i radzie nadzorczej na ten fakt uwagę, gdyż kto, jak kto, ale załoga LW „Bogdanka S.A.”, bijąca rekord za rekordem kolejny rekord wydobycia, zysku i nagród, zasługuje na należyte docenienie i podwyżki płac.

Jako Zarząd Krajowy ZZ „PRZERÓBKA” oświadczamy, że jesteśmy po stronie pracowników LW „Bogdanka”, gdyż wszystkie argumenty są po Ich stronie, a rolą związków zawodowych jest dbać o załogę, i walczyć w Jej imieniu o godziwe wynagradzanie oraz należny szacunek. Oczekujemy zatem od zarządu oraz rady nadzorczej zrozumienia i poparcia zgłaszanych przez związki zawodowe postulatów oraz pilnego i satysfakcjonującego zawarcia porozumienia w ramach autonomicznego dialogu dla zachowania pokoju społecznego w LW „Bogdanka” S.A.
Do wiadomości:
– Związków Zawodowych LW „Bogdanka”,
– Pracowników LW „Bogdanka”.

OTO TREŚĆ NASZEGO PISMA:

 

Informacje o autorze postów

slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Next Post

PISZEMY DO PRACODAWCÓW O ZWOLNIENIA Z PRACY Z ZACHOWANIEM PRAWA DO WYNAGRODZENIA W ZWIĄZKU Z EPIDEMIĄ KORONAWIRUSA

Poniżej nasze pismo do pracodawców O ZASTOSOWANIE PRAWA DO ZWOLNIENIA Z OBOWIĄZKU ŚWIADCZENIA PRACY Z ZACHOWANIEM PRAWA DO WYNAGRODZENIA W ZWIĄZKU Z EPIDEMIĄ KORONAWIRUSA. Równocześnie informujemy, że od 16 do 25 marca 2020 r. biuro Zarządu Krajowego Związku będzie pracować zdalnie, dlatego proszę o nieprzyjeżdżanie do siedziby związku, a kontaktowanie […]