• niedz.. kwi 14th, 2024

ZZ "PRZERÓBKA"

Przerabiamy zło w dobro! Jako Związek Zawodowy "PRZERÓBKA" jesteśmy organizacją związkową utworzoną przez ludzi dla ludzi. Zajmujemy się sprawami, których nikt się nie podejmuje. Nic o Nas, bez Nas. Nikt z Nas nie wie tyle, ile wiemy razem. Dlatego bądźmy razem, organizujmy się, gdyż osobno jesteśmy słabi, a razem silniesi. Zacznij działać, kiedy inni narzekają. Organizujmy nie zorganizowanych, nie pękajmy kiedy inni się poddają. Dlatego wstąp do nas, i zacznij razem z nami walczyć o to, co powinno być nasze!

PISZEMY DO ZARZĄDU I RADY NADZORCZEJ LW „BOGDANKA” S.A.

Byslawluk

mar 2, 2020

W dniu 2 marca br. skierowaliśmy do Zarządu LW „Bogdanka” S.A. pismo w sprawie napiętej sytuacji w LW „Bogdanka” S.A. z prośbą o pozytywne ustosunkowanie się do jego treści oraz przekazanie naszego pisma do wiadomości Rady Nadzorczej oraz wszystkich związków zawodowych działających w LW „Bogdanka” S.A.

Piszemy w nim, że w dniu 28 lutego 2020 r. w Katowicach, Zarząd Krajowy ZZ „PRZERÓBKA”, z troską pochylił się nad narastającymi niepokojami w Lubelskim Węglu „Bogdanka” S.A., które mogą szybko przerodzić się w akcje protestacyjno – strajkowe. Dlatego naszym obowiązkiem jest zwrócić zarówno zarządowi, jak i radzie nadzorczej na ten fakt uwagę, gdyż kto, jak kto, ale załoga LW „Bogdanka S.A.”, bijąca rekord za rekordem kolejny rekord wydobycia, zysku i nagród, zasługuje na należyte docenienie i podwyżki płac.

Jako Zarząd Krajowy ZZ „PRZERÓBKA” oświadczamy, że jesteśmy po stronie pracowników LW „Bogdanka”, gdyż wszystkie argumenty są po Ich stronie, a rolą związków zawodowych jest dbać o załogę, i walczyć w Jej imieniu o godziwe wynagradzanie oraz należny szacunek. Oczekujemy zatem od zarządu oraz rady nadzorczej zrozumienia i poparcia zgłaszanych przez związki zawodowe postulatów oraz pilnego i satysfakcjonującego zawarcia porozumienia w ramach autonomicznego dialogu dla zachowania pokoju społecznego w LW „Bogdanka” S.A.
Do wiadomości:
– Związków Zawodowych LW „Bogdanka”,
– Pracowników LW „Bogdanka”.

OTO TREŚĆ NASZEGO PISMA:

 

Dodaj komentarz