PO PISEMNEJ WYMIANIE DOKUMENTÓW- IMPAS W KOMPANII

slawluk
Odwiedzona strophna: 911
0 0

Po niespełna półgodzinnych rozmowach i czterogodzinnej przerwie negocjacje w Kompanii Węglowej zawisły na włosku. Zarząd KW nie przyjął związkowej wersji porozumienia i przedstawił nową wersję dokumentu, modyfikując swoje wcześniejsze propozycje.

Związkowcy, nie ujawniając treści dokumentu, wyrażają się o nim negatywnie. Chcą go skonsultować z załogami.

W czwartek (14 kwietnia) do Katowic przyjeżdża minister energii Krzysztof Tchórzewski, który będzie uczestniczył w dalszych rozmowach.

Oto co powiedział nasz przewodniczący ZOK „PRZERÓBKA” w Kompanii Węglowej S.A. – Krzysztof Targosiński:

– 13 kwietnia br. zakończyliśmy farsę z zarządem KW. Samo „Porozumienie..”, jak i przedstawione przez zarząd KW w nim warunki w trybie art. 9 z indeksem 1 KP są niczym innym jak początkiem skłócenia kopalń między sobą. Zalążkiem do społecznej zgody na zarówno na stopniowe likwidowanie poszczególnych kopalń na podstawie wyniku na sprzedaży w cenach wewnętrznych zł/GJ, a także na likwidację świadczeń pracowniczych. Na pierwszy rzut ma iść 4-sta pensja, a następnie deputat węglowy, aż do Barbórki. Na to zgody nie ma – powiedział Targosiński.

 

Informacje o autorze postów

slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Next Post

PRZERWA NEGOCJACJI W KOMPANII DO SOBOTY 16 KWIETNIA 2016 R.

Zobacz materiał filmowy, w którym jest mowa o nowym pomyśle ratowania górnictwa na zasadzie konwersji akcji na udziały, wyzwolenia społecznej aktywności, uzyskania historycznego porozumienia wielopoziomowego, pomiędzy stroną społeczną, zarządem, wierzycielami, właścicielem i akceptacji komisji europejskiej.