• niedz.. kwi 14th, 2024

ZZ "PRZERÓBKA"

Przerabiamy zło w dobro! Jako Związek Zawodowy "PRZERÓBKA" jesteśmy organizacją związkową utworzoną przez ludzi dla ludzi. Zajmujemy się sprawami, których nikt się nie podejmuje. Nic o Nas, bez Nas. Nikt z Nas nie wie tyle, ile wiemy razem. Dlatego bądźmy razem, organizujmy się, gdyż osobno jesteśmy słabi, a razem silniesi. Zacznij działać, kiedy inni narzekają. Organizujmy nie zorganizowanych, nie pękajmy kiedy inni się poddają. Dlatego wstąp do nas, i zacznij razem z nami walczyć o to, co powinno być nasze!

PO PISEMNEJ WYMIANIE DOKUMENTÓW- IMPAS W KOMPANII

Byslawluk

kwi 14, 2016

Po niespełna półgodzinnych rozmowach i czterogodzinnej przerwie negocjacje w Kompanii Węglowej zawisły na włosku. Zarząd KW nie przyjął związkowej wersji porozumienia i przedstawił nową wersję dokumentu, modyfikując swoje wcześniejsze propozycje.

Związkowcy, nie ujawniając treści dokumentu, wyrażają się o nim negatywnie. Chcą go skonsultować z załogami.

W czwartek (14 kwietnia) do Katowic przyjeżdża minister energii Krzysztof Tchórzewski, który będzie uczestniczył w dalszych rozmowach.

Oto co powiedział nasz przewodniczący ZOK „PRZERÓBKA” w Kompanii Węglowej S.A. – Krzysztof Targosiński:

– 13 kwietnia br. zakończyliśmy farsę z zarządem KW. Samo „Porozumienie..”, jak i przedstawione przez zarząd KW w nim warunki w trybie art. 9 z indeksem 1 KP są niczym innym jak początkiem skłócenia kopalń między sobą. Zalążkiem do społecznej zgody na zarówno na stopniowe likwidowanie poszczególnych kopalń na podstawie wyniku na sprzedaży w cenach wewnętrznych zł/GJ, a także na likwidację świadczeń pracowniczych. Na pierwszy rzut ma iść 4-sta pensja, a następnie deputat węglowy, aż do Barbórki. Na to zgody nie ma – powiedział Targosiński.

 

Dodaj komentarz