TRWAJĄ ROKOWANIA NAD ZAWARCIEM NOWEGO UKŁADU ZBIOROWEGO DLA PRACOWNIKÓW SPÓŁKI RESTRUKTURYZACJI KOPALŃ S.A.

slawluk
Odwiedzona strophna: 991
0 0

W dniu 8 kwietnia br. miały miejsce kolejne negocjacje nad zawarciem nowego ZUZP dla Pracowników SRK S.A. Kolejny raz obie strony rozeszły się z brakiem ustalenia na jakim projekcie Układu mają pracować. Doszło jednak do pewnego zbliżenia, ale zanim to nastąpiło, były różnego rodzaju potyczki negocjacyjne i burzliwe dyskusje. 

Zarząd SRK S.A. nie chce przyjąć nowej rzeczywistości i zrozumieć, że stary  układ nie uwzględnia specyfiki kopalni czynnej „Makoszowy”, ani przejętych kopalń z Katowickiego Holdingu Węglowego, czy też z Kompanii Węglowej, jak „Centrum”.

Dlatego organizacje związkowe przedstawiły swe wspólne stanowisko, że podstawą do dalszych rokowań jest projekt ZUZP przedstawiony i opracowany przez ZZ, a dotychczas uzgodnione zapisy o ile są zgodne z zapisami zawartymi w projekcie Układu strony związkowej, to można uznać je za uzgodnione, a jeżeli nie to powinny być renegocjowane z uwagi na zmianę specyfiki i realiów Spółki.

Równocześnie strona związkowa oświadczyła, że nie zrywa żadnych rokowań i zamierza je kontynuować w dobrej wierze z poszanowaniem interesów wszystkich stron. Oczekując tego samego od Zarządu SRK S.A.

Zarząd Spółki nie wyraził aprobaty na tak sformułowane stanowisko i ponownie zaproponował, żeby wrócić do negocjacji na bazie dokumentu starego, wg uzgodnień na dzień 23.04.2015 r., który to –  jak przyznaje wreszcie – choć nie uwzględnia specyfiki warunków pracy i płacy ostatnio przejętych kopalń, ma być dokumentem roboczym.

Oświadczając przy tym, że tematy do tej pory uzgodnione zostają odłożone i będzie można do nich wrócić po wzajemnym ustaleniu pozostałych treści, określonych w poszczególnych załącznikach.

Na koniec ustalono, że kontynuacja rokowań odbędzie się w dniu 13 lub 15 kwietnia 2016 r. o godz. 10.00, w CZOK. Termin ostatecznie ma być podany drogą mailową w poniedziałek.

Strona związkowa przedłożyła zarządowi pisemne wystąpienie wzywające do przestrzegania terminowości wypłat wynagrodzeń i świadczeń pracowniczych.

Treść pisma zamieszczamy poniżej:

Pismo-do-SRK_08-04-2016

 SŁ

Informacje o autorze postów

slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Next Post

PO PISEMNEJ WYMIANIE DOKUMENTÓW- IMPAS W KOMPANII

Po niespełna półgodzinnych rozmowach i czterogodzinnej przerwie negocjacje w Kompanii Węglowej zawisły na włosku. Zarząd KW nie przyjął związkowej wersji porozumienia i przedstawił nową wersję dokumentu, modyfikując swoje wcześniejsze propozycje. Związkowcy, nie ujawniając treści dokumentu, wyrażają się o nim negatywnie. Chcą go skonsultować z załogami. W czwartek (14 kwietnia) do […]