PO POŻARZE W ZPMW PONOWNIE PISZEMY DO GŁÓWNEGO INSPEKTORA PRACY O REGULACJE PRAWNE PRACY W EKSTREMALNYCH TEMPERATURACH

slawluk
Odwiedzona strophna: 563
0 0

Po pożarze, który miał miejsce w Zakładzie Przeróbki Mechanicznej Węgla ponownie skierowaliśmy pismo do Głównego Inspektora Pracy Pana Wiesława Łyszczek w sprawie wprowadzenia regulacji prawnych dotyczących pracy w ekstremalnych warunkach termicznych, w którym napisaliśmy:

 

„Ostatnie zdarzenie pożarowe, które miało miejsce w dniu 28 sierpnia 2019 r. w KWK „Knurów – Szczygłowice” ruch Knurów – Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. w Zakładzie Przeróbki Mechanicznej Węgla w pełni utwierdziło nas, aby odnieść się jednak do odpowiedzi pańskiego zastępcy, Pana Inspektora Dariusza Mińkowskiego na nasze pismo z dnia 2 lipca 2019 r. w sprawie podjęcia wspólnych działań na rzecz skrócenia czasu pracy w ekstremalnych temperaturach”.

Treść naszego wystąpienia przesłaliśmy również Głównemu Inspektorowi Pracy drogą elektroniczną, prosząc o pozytywne ustosunkowanie się do jego treści dla poprawy warunków pracy i zdrowia pracowników zatrudnionych w Polsce w ekstremalnych temperaturach.

Kopię naszego wystąpienia także przesłaliśmy do wiadomości Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Czekamy teraz z nadzieją na konkretną i pozytywną odpowiedź.

Oto jego pełna treść:

Informacje o autorze postów

slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Next Post

ROBI SIĘ GORĄCO W POLSKIEJ GRUPIE GÓRNICZEJ S.A.

28 SIERPNIA 2019 R. FIASKIEM ZAKOŃCZYŁY SIĘ ROZMOWY W PGG S.A. Choć zgodnie z pismem strony związkowej działającej w PGG S.A. z dnia 1 sierpnia br. nie doszło do spełnienia groźby wszczęcia sporu zbiorowego w przypadku braku rozpoczęcia rozmów przed 1 września br., to i tak pomimo odbycia się rozmów […]