• pt.. lip 19th, 2024

ZZ "PRZERÓBKA"

Przerabiamy zło w dobro! Jako Związek Zawodowy "PRZERÓBKA" jesteśmy organizacją związkową utworzoną przez ludzi dla ludzi. Zajmujemy się sprawami, których nikt się nie podejmuje. Nic o Nas, bez Nas. Nikt z Nas nie wie tyle, ile wiemy razem. Dlatego bądźmy razem, organizujmy się, gdyż osobno jesteśmy słabi, a razem silniesi. Zacznij działać, kiedy inni narzekają. Organizujmy nie zorganizowanych, nie pękajmy kiedy inni się poddają. Dlatego wstąp do nas, i zacznij razem z nami walczyć o to, co powinno być nasze!

PO POŻARZE W ZPMW PONOWNIE PISZEMY DO GŁÓWNEGO INSPEKTORA PRACY O REGULACJE PRAWNE PRACY W EKSTREMALNYCH TEMPERATURACH

Byslawluk

sie 29, 2019

Po pożarze, który miał miejsce w Zakładzie Przeróbki Mechanicznej Węgla ponownie skierowaliśmy pismo do Głównego Inspektora Pracy Pana Wiesława Łyszczek w sprawie wprowadzenia regulacji prawnych dotyczących pracy w ekstremalnych warunkach termicznych, w którym napisaliśmy:

 

„Ostatnie zdarzenie pożarowe, które miało miejsce w dniu 28 sierpnia 2019 r. w KWK „Knurów – Szczygłowice” ruch Knurów – Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. w Zakładzie Przeróbki Mechanicznej Węgla w pełni utwierdziło nas, aby odnieść się jednak do odpowiedzi pańskiego zastępcy, Pana Inspektora Dariusza Mińkowskiego na nasze pismo z dnia 2 lipca 2019 r. w sprawie podjęcia wspólnych działań na rzecz skrócenia czasu pracy w ekstremalnych temperaturach”.

Treść naszego wystąpienia przesłaliśmy również Głównemu Inspektorowi Pracy drogą elektroniczną, prosząc o pozytywne ustosunkowanie się do jego treści dla poprawy warunków pracy i zdrowia pracowników zatrudnionych w Polsce w ekstremalnych temperaturach.

Kopię naszego wystąpienia także przesłaliśmy do wiadomości Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Czekamy teraz z nadzieją na konkretną i pozytywną odpowiedź.

Oto jego pełna treść:

Dodaj komentarz