POPIERAMY I ZBIERAMY PODPISY POD EMERYTURAMI STAŻOWYMI

slawluk
Odwiedzona strophna: 258
9 0

Od 7 lipca br. formalnie ruszyła obywatelska inicjatywa ustawodawcza „Emerytura za staż”. Wreszcie upublicznione zostało postanowienie Marszałek Sejmu Elżbiety Witek z dniem 30 czerwca br., którego upublicznię się domagaliśmy w naszym oświadczeniu z dnia 5 lipca br. Pani marszałek przyjęła wniosek o utworzeniu „Komitetu Obywatelskiego Inicjatywy Ustawodawczej ustawy o zmianie ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz zmianie niektórych ustaw”.

 

Można zatem, już formalnie rozpocząć akcję zbiórki podpisów pod projektem ustawy, który wprowadzić ma wreszcie emerytury stażowe. Jako ZZ „PRZERÓBKA”, oświadczyliśmy już, że pomimo faktu, że ów projekt i cała inicjatywa obywatelska wydłuża w czasie ustanowienie obiecanych i zapisanych emerytur stażowych w dwóch umowach programowych o czas zbierania podpisów poparcia pod tym projektem ustawy, to aktywnie włączamy się w ich zbieranie.

Czynimy tak, ponieważ sam Prezydenta RP – Andrzeja Dudy jeszcze bardziej wydłuża realizację swych dwukrotnie składanych obietnic ustanowienia emerytur stażowych 35/40, zlecając opracowanie projektu ustawy w tej sprawie powołanej przez siebie w dniu 6 maja br. Radzie Społecznej, i dającej jej czas do końca swej kadencji, a więc nawet 4 lat.

Dlatego bierzemy się za zbieranie podpisów pod obywatelską inicjatywą NSZZ „Solidarność” i gorąco apelując przy tym do wszystkich bez względu na podziały, aby także włączyli się w tą inicjatywę, ażeby zebrać maksymalną ilość podpisów poparcia. Im więcej bowiem ich będzie, tym większa będzie szansa na ich uchwalenie przez Sejm i Senat, a także podpisanie przez Prezydenta RP, i wejście ich w życie.

Poniżej w załączeniu komplet materiałów dotyczących obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej. I choć jest ona autorstwa NSZZ „Solidarność”, oraz mamy swe zastrzeżenia do niej, które otwarcie będziemy zgłaszać, to uznajemy ją za w pełni obywatelską i zachęcamy wszystkich obywateli do aktywnego jej afirmowania oraz zbierania podpisów poparcia.

Załączniki w formacie PDF, kliknij w poniższe logo/obrazek i pobierz:

  • PDF
    Lista do składania podpisów – Wykaz obywateli
  • PDF
    Obywatelska Inicjatywa Ustawodawcza – Procedura
  • PDF
    Projekt – Ustawy o Emeryturach Stażowych
  • PDF

           KLAUZULA RODO

 

Informacje o autorze postów

slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Next Post

MINISTERSTWO FINANSÓW ODPOWIADA NA NASZ DEZYDERAT

W związku z naszym „Dezyderatem…” dla „Nowego Polskiego Ładu”, który przesłaliśmy do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, otrzymaliśmy kolejną odpowiedź, tym razem od podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów – Jana Sarnowskiego. Mimo, iż ma w niej pełnego zwolnienia emerytur i rent z podatku dochodowego od osób fizycznych, to jednak pewne zwolnienia […]