• niedz.. lut 25th, 2024

ZZ "PRZERÓBKA"

Przerabiamy zło w dobro! Jako Związek Zawodowy "PRZERÓBKA" jesteśmy organizacją związkową utworzoną przez ludzi dla ludzi. Zajmujemy się sprawami, których nikt się nie podejmuje. Nic o Nas, bez Nas. Nikt z Nas nie wie tyle, ile wiemy razem. Dlatego bądźmy razem, organizujmy się, gdyż osobno jesteśmy słabi, a razem silniesi. Zacznij działać, kiedy inni narzekają. Organizujmy nie zorganizowanych, nie pękajmy kiedy inni się poddają. Dlatego wstąp do nas, i zacznij razem z nami walczyć o to, co powinno być nasze!

POPIERAMY I ZBIERAMY PODPISY POD EMERYTURAMI STAŻOWYMI

Byslawluk

lip 8, 2021

Od 7 lipca br. formalnie ruszyła obywatelska inicjatywa ustawodawcza „Emerytura za staż”. Wreszcie upublicznione zostało postanowienie Marszałek Sejmu Elżbiety Witek z dniem 30 czerwca br., którego upublicznienia się domagaliśmy w naszym oświadczeniu z dnia 5 lipca br. Pani marszałek przyjęła wniosek o utworzeniu „Komitetu Obywatelskiego Inicjatywy Ustawodawczej ustawy o zmianie ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz zmianie niektórych ustaw”. W sumie nazwa trochę przydługawa, ale chodzi o ustanowienie emerytur stażowych 35/40. 

 

Można zatem, już formalnie rozpocząć akcję zbiórki podpisów pod projektem ustawy, który wprowadzić ma wreszcie emerytury stażowe. Jako ZZ „PRZERÓBKA”, oświadczyliśmy już, że pomimo faktu, że ów projekt i cała inicjatywa obywatelska wydłuża w czasie ustanowienie obiecanych i zapisanych emerytur stażowych w dwóch umowach programowych o czas zbierania podpisów poparcia pod tym projektem ustawy, to aktywnie włączamy się w ich zbieranie.

Czynimy tak, ponieważ sam Prezydenta RP – Andrzeja Dudy jeszcze bardziej wydłuża realizację swych dwukrotnie składanych obietnic ustanowienia emerytur stażowych 35/40, zlecając opracowanie projektu ustawy w tej sprawie powołanej przez siebie w dniu 6 maja br. Radzie Społecznej, i dającej jej czas do końca swej kadencji, a więc nawet 4 lat.

Dlatego bierzemy się za zbieranie podpisów pod obywatelską inicjatywą NSZZ „Solidarność” i gorąco apelując przy tym do wszystkich bez względu na podziały, aby także włączyli się w tą inicjatywę, ażeby zebrać maksymalną ilość podpisów poparcia. Im więcej bowiem ich będzie, tym większa będzie szansa na ich uchwalenie przez Sejm i Senat, a także podpisanie przez Prezydenta RP, i wejście ich w życie. Uwaga: Termin zbierania podpisów upływa 6 października 2021 r. 

Poniżej w załączeniu komplet materiałów dotyczących obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej. I choć jest ona autorstwa NSZZ „Solidarność”, oraz mamy swe zastrzeżenia do niej, które otwarcie będziemy zgłaszać, to uznajemy ją za w pełni obywatelską i zachęcamy wszystkich obywateli do aktywnego jej afirmowania oraz podpisywania się pod nią, a także angażowania się w aktywne zbieranie podpisów poparcia pod tą inicjatywą obywatelską.

Załączniki w formacie PDF, kliknij w poniższe logo/obrazek i pobierz:

  • PDF
    Lista do składania podpisów – Wykaz obywateli
  • PDF
    Obywatelska Inicjatywa Ustawodawcza – Procedura
  • PDF
    Projekt – Ustawy o Emeryturach Stażowych
  • PDF

           KLAUZULA RODO

 

Dodaj komentarz