• czw.. maj 30th, 2024

ZZ "PRZERÓBKA"

Przerabiamy zło w dobro! Jako Związek Zawodowy "PRZERÓBKA" jesteśmy organizacją związkową utworzoną przez ludzi dla ludzi. Zajmujemy się sprawami, których nikt się nie podejmuje. Nic o Nas, bez Nas. Nikt z Nas nie wie tyle, ile wiemy razem. Dlatego bądźmy razem, organizujmy się, gdyż osobno jesteśmy słabi, a razem silniesi. Zacznij działać, kiedy inni narzekają. Organizujmy nie zorganizowanych, nie pękajmy kiedy inni się poddają. Dlatego wstąp do nas, i zacznij razem z nami walczyć o to, co powinno być nasze!

REKORD DOBOWEGO WYDOBYCIA Z JEDNEJ ŚCIANY TO TEŻ REKORD DOBOWEJ PRZERÓBKI TEGO WYDOBYCIA, KTÓRY STAJE SIĘ WĘGLEM

Byslawluk

gru 13, 2019

Mamy znów kolejny rekord wydobycia dobowego z jednej ściany metodą strugową w LW „Bogdanka”.

Co ciekawe rekord ten padł dość dawno, ale pisze się o nim w grudniu. Ustanowił go na ścianie 4/II/385 w polu Bogdanka oddział G-1, dokładnie 23 października 2019 r., który w tym dniu wydobył aż 33 612 ton węgla, przy postępie dobowym ponad 28,3 m.

Wydobycie prowadzone było na czterech zmianach, przy czasie pracy struga wynoszącym niespełna 24 godziny. Tym samym oddział G-1 pobił poprzedni dobowy rekord ustanowiony 31 lipca br. przez oddział G-4, który wyniósł 25 413 ton urobku.

Słowa szacunku i uznania dla pracowników dołowych, którzy ustanowili ten kolejny rekord w LW „Bogdanka”.  Nie mniejsze słowa szacunku i uznania kierujemy przy okazji tego rekordu wydobycia, należą się także pracownikom przeróbki mechanicznej węgla, gdyż każdy rekord wydobycia  Zakład Przeróbki Mechanicznej Węgla – musi przerobić, aby z niesortu zrobić sort, a później asortyment, i jako produkt finalny, sprzedać kontrahentowi za konkretne pieniądze.

Dodaj komentarz