• wt.. cze 25th, 2024

ZZ "PRZERÓBKA"

Przerabiamy zło w dobro! Jako Związek Zawodowy "PRZERÓBKA" jesteśmy organizacją związkową utworzoną przez ludzi dla ludzi. Zajmujemy się sprawami, których nikt się nie podejmuje. Nic o Nas, bez Nas. Nikt z Nas nie wie tyle, ile wiemy razem. Dlatego bądźmy razem, organizujmy się, gdyż osobno jesteśmy słabi, a razem silniesi. Zacznij działać, kiedy inni narzekają. Organizujmy nie zorganizowanych, nie pękajmy kiedy inni się poddają. Dlatego wstąp do nas, i zacznij razem z nami walczyć o to, co powinno być nasze!

RELACJA Z POD PAŁACU PREZYDENTA RP WALKI O USTANOWIENIE EMERYTUR STAŻOWYCH – 1 MAJA 2021 R.

Byslawluk

maj 3, 2021

Składamy wszystkim gorące podziękowania, niepokonanym i niestrudzonym w walce o sprawiedliwe emerytury stażowe, które same bronią się ekonomicznie i moralnie w imię sprawiedliwości społecznej, a także zadanych krzywd i upokorzeń. Z racji tego, że emerytury stażowe są prawem, a nie obowiązkiem i nikt nigdy nie będzie musiał do nich dopłacać. Każdy bowiem stażowicz legitymujący się długoletnim stażem składkowym ma taki nagromadzony kapitał na swym koncie emerytalnym, że wbrew temu, co usiłują wrogowie emerytur stażowych wmawiać społeczeństwu, ekonomiści, banksterzy, czy jacyś rzekomi eksperci, nie będzie miał głodowego świadczenia.

Szczególnie podziękowania do Tych wszystkich, którzy byli razem z nami w czasie rzeczywistym w realu w dniu 1-go Maja 2021 r. w Warszawie na pikiecie pod jakże wymownym hasłem:

„STOP PRACY AŻ DO ŚMIERCI! ŻĄDAMY EMERYTUR STAŻOWYCH!”,

pod Pałacem Prezydenta RP, który się ogrodził płytami przed długoletnimi zharowanymi pracą oraz schorowanymi, często wypalonymi zawodowo ludźmi pracy. To było Wasze duże poświęcenie oraz ogromne zaangażowanie, a także wyraz wzrastającej woli walki i determinacji o ustanowienie emerytur stażowych. Kierujemy do Was wielkie słowa uznania, gdyż każdy miał świadomość tego, że ryzykował otrzymaniem mandatu, a nawet zatrzymaniem przez Policję.

Kolejny raz okazuje się, że tak, jak zawsze, że nasza organizacja walczyła o tak wielu. Tym razem wespół także z innymi grupami zawodowymi, jak i społecznym. W tym z publiczną i stale rosnącą oraz coraz bardziej znaczącą grupą na Facebooku pod wymowną nazwą:

„Gdzie nasze obiecane emerytury stażowe panie prezydencie Duda”.

Nie spoczniemy, aż wywalczymy i zdobędziemy, to co powinno być nasze. Wielu myśli, że jako Przeróbkarze, OPZZ i związkowcy z różnych związków oraz pracownicy innych grup zawodowych oraz społecznych, zjednoczeni w walce o emerytury stażowe poddamy się jako ostatni. Ale to nieprawda, gdyż nawet nie wiedzą, jak bardzo się mylą. Ponieważ my nigdy się nie poddamy i będziemy walczyć o emerytury stażowe, aż do zwycięstwa. Na które z każdym dniem, z godziny na godzinę, z minuty na minutę jesteśmy – skazani. Zdobędziemy to co powinno być nasze, bo na to zapracowaliśmy.

DZIĘKUJEMY!

Uwaga: Filmik powstał na bazie materiału z profilu FACEBOOK Sputnik News. Sputnik Polska to międzynarodowa agencja informacyjna, część agencji „Rossiya Segodnya”.

Na potwierdzenie słów wypowiedzianych w trakcie filmu przez przewodniczącego ZZ „PRZERÓBKA” – Sławomira Łukasiewicza, a dotyczących nadumieralności oraz kapitału początkowego zamieszczamy również dwa materiały źródłowe:

Dodaj komentarz