• czw.. maj 30th, 2024

ZZ "PRZERÓBKA"

Przerabiamy zło w dobro! Jako Związek Zawodowy "PRZERÓBKA" jesteśmy organizacją związkową utworzoną przez ludzi dla ludzi. Zajmujemy się sprawami, których nikt się nie podejmuje. Nic o Nas, bez Nas. Nikt z Nas nie wie tyle, ile wiemy razem. Dlatego bądźmy razem, organizujmy się, gdyż osobno jesteśmy słabi, a razem silniesi. Zacznij działać, kiedy inni narzekają. Organizujmy nie zorganizowanych, nie pękajmy kiedy inni się poddają. Dlatego wstąp do nas, i zacznij razem z nami walczyć o to, co powinno być nasze!

RZĄDZĄCY NIE CHCĄ ZALICZYĆ WOJSKA

Byslawluk

gru 17, 2019

Przedstawiamy odpowiedź, jaką otrzymaliśmy w dniu dzisiejszym drogą papierową od Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w sprawie naszego pisma dotyczącego zaliczenia wojska do okresów pracy w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze oraz pracy górniczej.

Z pisma wynika wyraźnie, że rządzący nie mają krzty woli zaliczenia wojska do pracy w szczególnych warunkach i pracy górniczej, choć jest to służba na rozkaz 24 godziny na dobę.

Na końcu pocieszają nas i innych zainteresowanych, że okres zasadniczej służby wojskowej nie wpływa na wysokość podstawy kapitału początkowego, gdyż przyjmowana do obliczania tego kapitału składka wynosi 0 zł, i nie ma wpływu na jego wysokość.

My z kolei stoimy niezłomnie na stanowisku, że skoro w zamian za całkowite poświęcenie się służbie, państwo zapewnia swoim funkcjonariuszom uprzywilejowaną pozycję społeczną w porównaniu do osób świadczących pracę najemną, podlegającą prawu pracy, to każdy okres służby wojskowej powinien być traktowany, jako okres pracy
w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze, a także okres pracy górniczej.

 

 

 

 

Dodaj komentarz