RZĄDZĄCY NIE CHCĄ ZALICZYĆ WOJSKA

slawluk
Odwiedzona strophna: 953
0 0

Przedstawiamy odpowiedź, jaką otrzymaliśmy w dniu dzisiejszym drogą papierową od Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w sprawie naszego pisma dotyczącego zaliczenia wojska do okresów pracy w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze oraz pracy górniczej.

Z pisma wynika wyraźnie, że rządzący nie mają krzty woli zaliczenia wojska do pracy w szczególnych warunkach i pracy górniczej, choć jest to służba na rozkaz 24 godziny na dobę.

Na końcu pocieszają nas i innych zainteresowanych, że okres zasadniczej służby wojskowej nie wpływa na wysokość podstawy kapitału początkowego, gdyż przyjmowana do obliczania tego kapitału składka wynosi 0 zł, i nie ma wpływu na jego wysokość.

My z kolei stoimy niezłomnie na stanowisku, że skoro w zamian za całkowite poświęcenie się służbie, państwo zapewnia swoim funkcjonariuszom uprzywilejowaną pozycję społeczną w porównaniu do osób świadczących pracę najemną, podlegającą prawu pracy, to każdy okres służby wojskowej powinien być traktowany, jako okres pracy
w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze, a także okres pracy górniczej.

 

 

Informacje o autorze postów

slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Next Post

ŚLEDZIMY W SEJMIE OBYWATELA PSL - EMERYTURA STAŻOWA PO 40 LATACH

Informujemy, że 22 listopada 2019 r. do Sejmu IX kadencji został wniesiony jeszcze  za poprzedniej VIII kadencji Sejmu w dniu 13 maja 2016 r. – Obywatelski projekt ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw, autorstwa Polskiego Stronnictwa Ludowego (PSL). Projekt ponownie […]