Są projekty rozporządzeń do ustawy górniczej

slawluk
Odwiedzona strophna: 1706
0 0
Czas czytania:1 Minut

UDAŁO NAM SIĘ DOTRZEĆ DO PROJEKTÓW ROZPORZĄDZEŃ DO USTAWY GÓRNICZEJ

Jest zgoda na szybszy tryb rozpatrzenia projektu górniczego rozporządzenia określającego szczegółowe zasady i tryb przyznawania oraz sposób wykorzystania dotacji budżetowej przeznaczonej na finansowanie świadczenia z tytułu urlopu  górniczego oraz urlopu dla pracowników przeróbki mechanicznej węgla.

zwolnienie-dokument158058_01

Są projekty rozporządzeń do ustawy górniczej, które sprawią, że ustawa się ożywi, i da pozytywny impuls naprawczy dla naprawy górnictwa w postaci uruchomienia instrumentów i środków finansowych na urlopy górnicze i przeróbkarskie oraz odpraw pieniężnych, a także na pokrycie strat produkcyjnych.

Treść tych rozporządzeń publikujemy poniżej, jako jedni z pierwszych.

PROJEKT ROZPORZĄDZENIA MINISTRA GOSPODARKI W SPRAWIE DOTACJI BUDŻETOWEJ PRZEZNACZONEJ NA FINANSOWANIE ŚWIADCZEŃ Z TYTUŁU URLOPÓW GÓRNICZYCH ORAZ URLOPÓW DLA PRACOWNIKÓW ZAKŁADU PRZERÓBKI MECHANICZNEJ WĘGLA

Projekt rozporządzenia określa szczegółowe zasady i tryb przyznawania oraz sposób wykorzystania dotacji budżetowej przeznaczonej na finansowanie świadczenia z tytułu urlopu  górniczego oraz urlopu dla pracowników przeróbki mechanicznej węgla. Określa również tryb rozliczania dotacji budżetowej, warunki powodujące cofniecie lub czasowe wstrzymanie wypłaty przyznanej dotacji budżetowej a także tryb przyznawania i wypłacania świadczeń z tytułu urlopu górniczego oraz urlopu dla pracowników przeróbki mechanicznej węgla.

Projekt rozporządzenia określa, co powinien zawierać wniosek podmiotu ubiegającego się o dotację budżetową na wypłatę świadczeń z tytułu urlopu górniczego oraz urlopu dla pracowników przeróbki mechanicznej węgla w danym roku oraz wniosek przedsiębiorstwa o przyznanie raty dotacji budżetowej w kolejnych miesiącach. Ponadto projekt rozporządzenia reguluje formę miesięcznych i rocznych rozliczeń z otrzymanej przez przedsiębiorstwo dotacji budżetowej oraz terminy ich przedkładania, a także wskazuje, kto przyznaje przedmiotowe świadczenie i w jakim terminie jest ono wypłacane.

Oto jego treść:

P-rozp-urlopy-dokument157154_01

 P-rozp-urlopy-dokument157154_02P-rozp-urlopy-dokument157154_03

PROJEKT ROZPORZĄDZENIA MINISTRA GOSPODARKI W SPRAWIE DOTACJI BUDŻETOWYCH PRZEZNACZONYCH NA FINANSOWANIE JEDNORAZOWYCH ODPRAW PIENIĘŻNYCH ORAZ NA POKRYCIE BIEŻĄCYCH STRAT PRODUKCYJNYCH PRZEDSIĘBIORSTWA

Projekt rozporządzenia określa szczegółowe warunki i tryb przyznawania oraz sposób wykorzystania środków przeznaczonych na wypłatę jednorazowych odpraw pieniężnych, szczegółowe warunki i tryb przyznawania oraz sposób wykorzystania środków na pokrycie bieżących strat produkcyjnych przedsiębiorstwa, warunki i tryb wypłacania środków oraz tryb rozliczania środków, a także szczegółowe warunki powodujące cofnięcie lub czasowe wstrzymanie wypłaty przyznanych środków.

Projekt rozporządzenia określa, co powinien zawierać wniosek przedsiębiorstwa o przyznanie środków w danym roku i wniosek o przekazanie raty środków w kolejnych miesiącach na wypłaty jednorazowych odpraw pieniężnych a także terminy oraz sposób sporządzania rozliczeń miesięcznych i rocznych z wykorzystania dotacji.

Ponadto projekt rozporządzenia określa, co zawiera wniosek przedsiębiorstwa o przyznanie środków na pokrycie bieżących strat produkcyjnych przedsiębiorstwa w danym roku oraz wniosek o przyznanie raty środków w kolejnych miesiącach. Art. 5 ust. 2 pkt 2 projektu rozporządzenia, określa sposób obliczania przez przedsiębiorstwo wysokości środków na pokrycie bieżących strat produkcyjnych przedsiębiorstwa. Projekt rozporządzenia wskazuje również terminy oraz sposób składania przez przedsiębiorstwo rozliczeń miesięcznych i rocznych.

Oto jego treść:

Roz-odpr-30-03-2015-dokument157156_01 Roz-odpr-30-03-2015-dokument157156_02 Roz-odpr-30-03-2015-dokument157156_03

 

Roz-odpr-30-03-2015-dokument157156_04 Roz-odpr-30-03-2015-dokument157156_05

Informacje o autorze postów

slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Next Post

PO PROJEKTACH JEST SZYBKA PUBLIKACJA GÓRNICZYCH ROZPORZĄDZEŃ

Należy przyznać, że nastąpiło niezłe przyśpieszenie w mocnym niedoczasie w temacie naglącym, a dotyczącym pilnej konieczności wydania aktów wykonawczych do górniczej ustawy naprawczej. Otóż, pismem z dnia 9 kwietnia br. resort gospodarki otrzymuje odpowiedź z rządowego centrum legislacji o wyrażeniu zgody na zwolnienie projektu rozporządzenia urlopowego z obowiązku rozpatrzenia przez […]