PO PROJEKTACH JEST SZYBKA PUBLIKACJA GÓRNICZYCH ROZPORZĄDZEŃ

slawluk
Odwiedzona strophna: 780
0 0

Należy przyznać, że nastąpiło niezłe przyśpieszenie w mocnym niedoczasie w temacie naglącym, a dotyczącym pilnej konieczności wydania aktów wykonawczych do górniczej ustawy naprawczej.

Otóż, pismem z dnia 9 kwietnia br. resort gospodarki otrzymuje odpowiedź z rządowego centrum legislacji o wyrażeniu zgody na zwolnienie projektu rozporządzenia urlopowego z obowiązku rozpatrzenia przez Komisję Prawniczą, a już dnia następnego owe rozporządzenie i dwa pozostałe są podpisane, wydane i opublikowane w Dzienniku Ustaw 2015, pozycja 510, 511 i 512.

Owe super tempo wydania rozporządzeń, w tym ogromnym niedoczasie jest wielce chwalebne. Niemniej jednak rodzi się pytanie, czy w ślad za ich wejściem w życie pójdą pieniądze, bez których rozporządzenia te będą tylko kolejną zapisaną kartką papieru?

Również ich wstępna analiza wskazuje, że nie można z nich się dowiedzieć dwóch podstawowych informacji, ile konkretnie będzie wynosiła odprawa pieniężna, i jaki okres należy przyjąć do obliczenia wynagrodzenia za urlop wypoczynkowy potrzebny do wyliczenia wysokości świadczenia otrzymywanego w trakcie urlopu górniczego i przeróbkarskiego?

No cóż, będziemy o to pytać już 13 kwietnia br. w trakcie spotkania z Pełnomocnikiem Rządu ds. Restrukturyzacji Górnictwa Węgla Kamiennego – Wojciecha Kowalczyka.

Twórcy rozporządzenia o odprawach i kosztach przewidzieli jednak, że w koszcie produkcji uwzględnia się koszty przeróbki mechanicznej węgla.

definicja-kosztu-produkcji

Również pamiętali o możliwości przeznaczenia środków na pokrycie strat dla kopalń produkujących węgiel koksujący, czyli otwarcia się na problemy JSW S.A.

przeznaczenie

Kliknij w poniższy obraz lub w niniejszy link i przejdź do Dziennika Ustaw oraz opublikowanych w nim rozporządzeń…


DZIENNIK-USTAW

Informacje o autorze postów

slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Next Post

POSELSKI PROJEKT USTAWY EMERYTALNEJ 35/40

POSELSKI PROJEKT USTAWY EMERYTALNEJ Klub parlamentarny Sojuszu Lewicy Demokratycznej skierował do marszałka Sejmu RP – Radosława Sikorskiego  poselski projekt ustawy wprowadzający możliwość przejścia na emeryturę bez względu na wiek po 35 latach posiadania okresów składkowych w przypadku kobiet oraz 40 latach w przypadku mężczyzn. W uzasadnieniu do projektu ustawy czytamy […]