• sob.. cze 15th, 2024

ZZ "PRZERÓBKA"

Przerabiamy zło w dobro! Jako Związek Zawodowy "PRZERÓBKA" jesteśmy organizacją związkową utworzoną przez ludzi dla ludzi. Zajmujemy się sprawami, których nikt się nie podejmuje. Nic o Nas, bez Nas. Nikt z Nas nie wie tyle, ile wiemy razem. Dlatego bądźmy razem, organizujmy się, gdyż osobno jesteśmy słabi, a razem silniesi. Zacznij działać, kiedy inni narzekają. Organizujmy nie zorganizowanych, nie pękajmy kiedy inni się poddają. Dlatego wstąp do nas, i zacznij razem z nami walczyć o to, co powinno być nasze!

PO PROJEKTACH JEST SZYBKA PUBLIKACJA GÓRNICZYCH ROZPORZĄDZEŃ

Byslawluk

kwi 11, 2015

Należy przyznać, że nastąpiło niezłe przyśpieszenie w mocnym niedoczasie w temacie naglącym, a dotyczącym pilnej konieczności wydania aktów wykonawczych do górniczej ustawy naprawczej.

Otóż, pismem z dnia 9 kwietnia br. resort gospodarki otrzymuje odpowiedź z rządowego centrum legislacji o wyrażeniu zgody na zwolnienie projektu rozporządzenia urlopowego z obowiązku rozpatrzenia przez Komisję Prawniczą, a już dnia następnego owe rozporządzenie i dwa pozostałe są podpisane, wydane i opublikowane w Dzienniku Ustaw 2015, pozycja 510, 511 i 512.

Owe super tempo wydania rozporządzeń, w tym ogromnym niedoczasie jest wielce chwalebne. Niemniej jednak rodzi się pytanie, czy w ślad za ich wejściem w życie pójdą pieniądze, bez których rozporządzenia te będą tylko kolejną zapisaną kartką papieru?

Również ich wstępna analiza wskazuje, że nie można z nich się dowiedzieć dwóch podstawowych informacji, ile konkretnie będzie wynosiła odprawa pieniężna, i jaki okres należy przyjąć do obliczenia wynagrodzenia za urlop wypoczynkowy potrzebny do wyliczenia wysokości świadczenia otrzymywanego w trakcie urlopu górniczego i przeróbkarskiego?

No cóż, będziemy o to pytać już 13 kwietnia br. w trakcie spotkania z Pełnomocnikiem Rządu ds. Restrukturyzacji Górnictwa Węgla Kamiennego – Wojciecha Kowalczyka.

Twórcy rozporządzenia o odprawach i kosztach przewidzieli jednak, że w koszcie produkcji uwzględnia się koszty przeróbki mechanicznej węgla.

definicja-kosztu-produkcji

Również pamiętali o możliwości przeznaczenia środków na pokrycie strat dla kopalń produkujących węgiel koksujący, czyli otwarcia się na problemy JSW S.A.

przeznaczenie

Kliknij w poniższy obraz lub w niniejszy link i przejdź do Dziennika Ustaw oraz opublikowanych w nim rozporządzeń…


DZIENNIK-USTAW

Dodaj komentarz