SZYKUJĄ SIĘ KORZYSTNE ZMIANY PODATKOWE

slawluk
Odwiedzona strophna: 1107
0 0

Informujemy, że już niebawem ma nastąpić zmniejszenie obciążeń fiskalnych z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych poprzez: obniżenie kosztów pracy przez co najmniej dwukrotne podniesienie kosztów uzyskania przychodów dla pracowników, obniżenie stawki podatku PIT z 18% do 17%.

OBNIŻENIE KOSZTÓW PRACY PRZEZ CO NAJMNIEJ DWUKROTNE PODNIESIENIE KOSZTÓW UZYSKANIA PRZYCHODÓW DLA PRACOWNIKÓW.

Projekt ustawy przewiduje ponad dwukrotny wzrost wysokości zryczałtowanych kosztów uzyskania przychodów, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy PIT. Obecnie podstawowe pracownicze koszty uzyskania przychodów (KUP) wynoszą miesięcznie 111,25 zł, a rocznie nie więcej niż 1 335 zł. Dla osób dojeżdżających KUP są nieznacznie wyższe i wynoszą 139,06 zł miesięcznie i 1668,72 zł rocznie.
Dla wieloetatowców roczne KUP nie mogą przekroczyć 2002,05 zł, a dla dojeżdżających wieloetatowców roczne koszty nie mogą być wyższe niż 2 502,56 zł. Koszty w tej wysokości obowiązują od 2008 r. Zgodne z deklarowaną filozofią 3xP, czyli stworzeniem systemu podatkowego przejrzystego, prostego i przyjaznego dla podatników, w tym przedsiębiorców, nowe zryczałtowane koszty uzyskania przychodów zostały zaokrąglone w górę do pełnych kwot.

 

OBNIŻENIE STAWKI PODATKU PIT Z 18% DO 17%

W stosunku do obecnie obwiązujących przepisów ustawy PIT projekt przewiduje obniżenie najniższej stawki podatku, o której mowa w skali podatkowej, z 18% na 17%, przy jednoczesnym pozostawieniu stawki 32% dla dochodów ponad 85 528 zł.
Obniżenie stawki dotyczyć będzie ogółu podatników, którzy uzyskują dochody podlegające opodatkowaniu na ogólnych zasadach przy zastosowaniu skali podatkowej (w tym emerytów i rencistów, a także przedsiębiorców, którzy w odniesieniu do przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej nie wybrali podatku liniowego czy ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych).
Obniżona stawka podatku (17%) będzie miała zastosowanie do dochodów uzyskanych od 1 października 2019 r.

ZA 2019 R. SKALA PODATKOWA BĘDZIE OBOWIĄZYWAĆ W NASTĘPUJĄCEJ WYSOKOŚCI:

 

 

Informacje o autorze postów

slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Next Post

POLITYCZNYM PANACEUM SĄ, EMERYTURY STAŻOWE 35/40 LAT

Od dawna mówimy, że każdy kto faktycznie odprowadzał i miał odprowadzane ze swych wynagrodzeń oraz uposażeń składki na Funduszu Ubezpieczeń Społecznych przez lata swej aktywności zawodowej, to nikt mu łaski nie powinien robić przy przejściu na emeryturę. Każda bowiem z tych osób, która przepracowała 35 czy 40 lat zwyczajnie sobie […]