TRZEBA ROZWIĄZAĆ KONFLIKT W JASTRZĘBSKIEJ SPÓŁCE WĘGLOWEJ S.A.

slawluk
Odwiedzona strophna: 791
0 0


Patrząc na to, co się od dłuższego czasu dzieje w Jastrzębskiej Spółce Węglowej S.A. (JSW S.A.), to nie można udawać, że się nie dostrzega wzrastającej fali niepewności, i zaogniającego się konfliktu. Dlatego przewodniczący zarządu krajowego Związku Zawodowego Pracowników Zakładów Przeróbki Mechanicznej Węgla w Polsce „PRZERÓBKA” – Sławomir Łukasiewicz, postanowił wystosować w tej sprawie pismo do ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego. Domaga się w nim niezwłocznego rozwiązania zaistniałej konfliktowej sytuacji JSW S.A. dla dobra wszystkich zaangażowanych stron, a w szczególności dla zachowania spokoju społecznego i ładu korporacyjnego.


W piśmie Łukasiewicz przypomniał, że minister energii sprawuje nadzór właścicielski nad Jastrzębską Spółką Węglową, w której niepotrzebnie wzrasta sytuacja konfliktowa. Równocześnie zaznacza, że kolejnym zaognieniem było odwołanie dwóch wiceprezesów Jastrzębskiej Spółki Węglowej: ds. strategii i rozwoju – Artura Dyczko i ds. handlu – Jolanty Gruszki w trakcie posiedzenia rady nadzorczej spółki 10 stycznia 2019 roku.
Dlatego Łukasiewicz, podkreśla w piśmie do ministra energii, że rozwiązanie zaistniałego konfliktu powinno nastąpić niezwłocznie.

Równocześnie obawia się, że dokonane odwołania mają w przebiegły sposób wymusić rezygnację najlepszego z dotychczas pełniących tę funkcję prezesa JSW SA – Daniela Ozona.

W zasadzie w JSW wystąpiły wszystkie możliwe konflikty, począwszy od konfliktu interesów, procedur, struktury, wartości, relacji, po konflikt danych spowodowany brakiem właściwego przepływu informacji, błędnego ich rozumowania i odmiennego interpretowania – podkreślił w piśmie do ministra energii Łukasiewicz.

W imieniu związku zawodowego „Przeróbka” zwrócił się on do ministra o strategiczne rozwiązanie problemu w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Rozwiązanie zaistniałego konfliktu powinno zdaniem Łukasiewicza nastąpić niezwłocznie dla dobra wszystkich stron i szczególnie w trosce o zachowanie spokoju społecznego. List wysłany został również do premiera Mateusza Morawieckiego.

Przypomnijmy, że strategii JSW do 2030 roku planuje się długoterminowy, stabilny i zrównoważony rozwój JSW zapewniający wzrost wartości spółki. Ważne jest też to, że Jastrzębska Spółka Węglowa inwestuje w modernizację zakładów przeróbczych swoich kopalń, aby polepszyć jakość produktu, trwają także zaawansowane prace w budowie nowych poziomów wydobywczych. Jastrzębskiej Spółce Węglowej zależy na poszerzaniu bazy zasobowej. Stopniowo zamierza zwiększyć wydobycie węgla koksowego do ponad 18 mln ton.

Informacje o autorze postów

slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Next Post

Dezyderat dla dialogu w Polsce i górnictwa

Zebrani w dniu 18 stycznia 2019 r. przewodniczący Związku Zawodowego „PRZERÓBKA” w Katowicach z wzrastającym oburzeniem obserwują pogarszającą się jakość dialogu społecznego w Polsce, w tym górnictwie węgla kamiennego, który zaczyna być fasadowy, a nie rzeczywisty, co nieuchronnie doprowadza do narastania niepotrzebnych oraz szkodliwych napięć społecznych z powodu wchodzenia władzy […]