WYBORY RADY PRACOWNIKÓW

slawluk
Odwiedzona strophna: 1121
0 0

 

W Kompanii Węglowej SA (KW) pracownicy wybrali 7-osobową Radę Pracowników III kadencji

Największą liczbę głosów w drugiej turze wyborów do tego gremium otrzymali kandydaci z listy wystawionej przez reprezentatywne organizacje związkowe: Jerzy Demski, Bogusław Hutek, Dariusz Potyrała, Jerzy Sawczuk, Przemysław Skupin, Krzysztof Stanisławski i Waldemar Stelmach. Frekwencja wyniosła 22,69 procent. Pierwsze zebranie nowej Rady odbędzie się najprawdopodobniej 17 czerwca.

Rady pracowników posiadają ustawową kompetencję do uzyskiwania od pracodawcy informacji na temat przedsiębiorstwa, m. in. działalności i sytuacji ekonomicznej pracodawcy, przewidywanych zmian stanu i struktury zatrudnienia oraz działań, które mogą powodować istotne zmiany w organizacji pracy lub podstawach zatrudnienia.

Drugą turę wyborów do Rady przeprowadzono 27 maja (pierwsza, przeprowadzona 22 kwietnia, została unieważniona ze względu na zbyt niską frekwencję). Głosować mogli niemal wszyscy pracownicy jednostek organizacyjnych Kompanii Węglowej SA – pozbawieni czynnego prawa wyborczego w tych wyborach są tylko pracownicy młodociani.

O 7 miejsc mandatowych ubiegało się 14 osób. Poszczególni kandydaci otrzymali następującą liczbę głosów (podkreśleniem oznaczono kandydatów ze wspólnej listy związkowej):
– Marek Adamczyk – 1276,
– Andrzej Babrała – 488,
– Jerzy Demski – 2891,
– Bogusław Hutek – 3024,
– Ryszard Kielar – 587,
– Arkadiusz Kluger – 615,
– Adam Kozubek – 2258,
– Paweł Pillar – 477,
– Dariusz Potyrała – 3102,
– Jerzy Sawczuk – 2711,
– Tomasz Seniow – 457,
– Przemysław Skupin – 2706,
– Krzysztof Stanisławski – 2395,
– Waldemar Stelmach – 2940.
Ulotka_wybory_rady_KW-2015

Informacje o autorze postów

slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Next Post

ZA TO CO BYŁO ZŁE, USTĘPUJĄCY PREZYDENT, JESZCZE MOŻE SIĘ ZREHABILITOWAĆ I USTAWĘ EMERYTALNĄ UMOŻLIWIJĄCĄ POLAKOM PRZECJŚĆ NA EMERYTURĘ BEZ WZGLĘDU NA WIEK PO 40 LATACH PRACY ZAINICJOWAĆ, SEJM I SENAT UCHWALIĆ, A PREZYDENT PODPISAĆ!

Jeszcze o godz. 23,57 na naszym profilu Facebookowym w dniu 22 maja br. przed cisza wyborczą pisaliśmy: „Czy prezydent robi ze swej „gęby – dupę”? Wszystko wskazuje, że tak. Jeśli tak, to My również mamy prawo mieć go w dupie!”. W środę 20 maja br. na spotkaniu z przedstawicielami OPZZ-u w Belwederze […]