• pt.. lip 19th, 2024

ZZ "PRZERÓBKA"

Przerabiamy zło w dobro! Jako Związek Zawodowy "PRZERÓBKA" jesteśmy organizacją związkową utworzoną przez ludzi dla ludzi. Zajmujemy się sprawami, których nikt się nie podejmuje. Nic o Nas, bez Nas. Nikt z Nas nie wie tyle, ile wiemy razem. Dlatego bądźmy razem, organizujmy się, gdyż osobno jesteśmy słabi, a razem silniesi. Zacznij działać, kiedy inni narzekają. Organizujmy nie zorganizowanych, nie pękajmy kiedy inni się poddają. Dlatego wstąp do nas, i zacznij razem z nami walczyć o to, co powinno być nasze!

POWSTAJE NOWA KOMPANIA – PGG

Byslawluk

mar 31, 2016

Wreszcie na dzień 1 maja br. ustalono przewidywalny termin powstania nowej Kompanii Węglowej S.A., czyli Polskiej Grupy Górniczej Sp. z o.o. Treść pisma, jakie otrzymaliśmy w tej sprawie publikuje w całości poniżej zarówno w formacie jpg, jak i pdf.

Jest ono szalenie ważna dla wszystkich pracowników kopalń i 4 zakładów specjalistycznych dotychczasowej Kompanii ze względu na gwarancję i ciągłość pracy oraz zatrudnienia i płacy, a także świadczeń socjalnych. 

Pod dokumentem podpisani są wiceprezesi KW Andrzej Paniczek i Andrzej Tor oraz prezes PGG Jerzy Polok i wiceprezesa ds. finansowych Grupy Robert Kwaśniak.

Powstanie_PGG-maj-2016

Informacja została wysłana na podstawie artykułu 26.1 ustawy o związkach zawodowych. Wynika z niej, że pracownicy kopalń: Bielszowice, Bolesław Śmiały, Chwałowice, Halemba-Wirek, Jankowice, Marcel, Piast, Pokój, Rydułtowy, Sośnica, Ziemowit oraz zakładów: Zakład Elektrociepłownie, Zakład Górniczych Robót Inwestycyjnych, Zakład Informatyki i Telekomunikacji oraz Zakład Remontowo-Produkcyjny, a także pracownicy pełniący funkcje wspierające, zarządcze i nadzorcze w tzw. centrali Kompanii Węglowej przejdą do PGG na podstawie art. 23′ Kodeksu pracy.

Oznacza to dla nich – według autorów informacji – „pełną ciągłość zatrudnienia, a w szczególności brak konieczności zawierania nowych umów o pracę oraz uznanie ciągłości pracy u dotychczasowego i nowego pracodawcy, co ma wpływ m.in. na świadczenia uzależnione od stażu pracy”.

W internecie można już znaleźć logo pod jakim prawdopodobnie będzie funkcjonować PGG. Znalazło się ono w wykresie ukazującym strukturę Grupy Kapitałowej Węglokoks.

Głównym elementem loga jest bryła węgla. W nią wkomponowany jest okręg w barwach biało-czerwonych. Po znaku graficznym pojawia się pełna nazwa spółki.

Czy rzeczywiście z takim logiem będzie funkcjonować PGG przekonamy się w przeciągu miesiąca.

Oto najprawdopodobniej logo PGG.

 

PGG-loga-grupa-kapitalowa-weglokoks

Poniżej link do pliku w formacie PDF.

 

 

Dodaj komentarz