W BOGDANCE ZAWRZAŁO!

slawluk
Odwiedzona strophna: 760
0 0

Górnicza Solidarność się tłumaczy ze swego wywiadu i tekst wypowiedzi Tobiszowskiego skrzętnie prostuje:

-Tobiszowski-B_KHW

Informujemy, że w wyniku błędu redakcyjnego w świątecznym wydaniu miesięcznika Solidarność Górnicza ukazała się niezautoryzowana wersja wywiadu z wiceministrem energii Grzegorzem Tobiszowskim. Niestety, w części wywiadu poświęconego przyszłości Katowickiego Holdingu Węglowego ukazało się sformułowanie, które zrodziło niepotrzebne spekulacje na temat związków kapitałowych KHW z Bogdanką, za co bardzo przepraszamy zarówno naszego rozmówcę, jak i naszych Czytelników.

Poniżej prezentujemy właściwą wersję odpowiedzi wiceministra Tobiszowskiego (część podkreślona to ta, która nie znalazła się w publikowanej wersji miesięcznika, a która istotnie zmienia kontekst wypowiedzi):

Solidarność Górnicza: – A co z Katowickim Holdingiem Węglowym, który jest w równie trudnej sytuacji finansowej co Kompania Węglowa?

 Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energii: – KHW potrzebuje wsparcia kapitałowego rzędu 400-500 mln zł. Wiadomo, że zainteresowanie zaangażowaniem kapitałowym w tej spółce składa koncern energetyczny Enea. Oprócz poznańskiego koncernu, zaangażowanie kapitałowe w holding deklaruje też inny podmiot z branży okołogórniczej. Nie wykluczam, że możliwe byłoby wprowadzenie KHW do nowego podmiotu działającego pod marką Polski Holding Węglowy, który mógłby mieć nie jednego, a dwóch inwestorów, którzy oprócz zaangażowania kapitałowego mogliby wnieść do nowego podmiotu inne swoje aktywa. Jeśli mowa o Enei to mam tu na myśli kopalnię Bogdanka kontrolowana przez poznański koncern, która oczywiście zachowałaby samodzielność w ramach tegoż podmiotu. Obecnie prowadzimy rozmowy na ten temat, więc nie chciałbym niczego przesądzać. Czasu jednak nie mamy za wiele, więc i te rozmowy są prowadzone bardzo intensywnie.

 Oto oryginał:

Tobiszowski-B_KHW

„Bogdanka NIE BĘDZIE kroplówką dla Śląska!”

Mimo tych sprostowań, to związkowcy z Bogdanki są nadal wściekli i zapowiadają protesty.  Zwracają uwagę, że wszystkie wypowiedzi płynące z Ministerstwa Energii sugerują włączenie się Enei, jako większościowego właściciela LW Bogdanka, w ratowanie innych kopalń na Śląsku.

Po tej wieści akcje LW znacząco potaniały. Dodatkowo złą atmosferę podgrzewa informacja o zmianie Zbigniewa Stopy prezesa kopalni, a wcześniej wieloletniego pracownika spółki na nielubianego przez związki zawodowe Krzysztof Szlagę.

-Przecz-ze-Szlaga

Związkowcy przesłali do Ministerstwa Energii list żądając wyjaśnień sytuacji. Nie godzą się na „sponsorowanie” nierentownych zakładów na Śląsku. Organizacje związkowe ostrzegają, że „użyją wszelkich form protestu i nie cofną się przed żadnym działaniem” w obronie miejsc pracy jednego z największych zakładów w regionie.

SŁ 

Informacje o autorze postów

slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Next Post

POWSTAJE NOWA KOMPANIA - PGG

Wreszcie na dzień 1 maja br. ustalono przewidywalny termin powstania nowej Kompanii Węglowej S.A., czyli Polskiej Grupy Górniczej Sp. z o.o. Treść pisma, jakie otrzymaliśmy w tej sprawie publikuje w całości poniżej zarówno w formacie jpg, jak i pdf. Jest ono szalenie ważna dla wszystkich pracowników kopalń i 4 zakładów […]