• pt.. lip 19th, 2024

ZZ "PRZERÓBKA"

Przerabiamy zło w dobro! Jako Związek Zawodowy "PRZERÓBKA" jesteśmy organizacją związkową utworzoną przez ludzi dla ludzi. Zajmujemy się sprawami, których nikt się nie podejmuje. Nic o Nas, bez Nas. Nikt z Nas nie wie tyle, ile wiemy razem. Dlatego bądźmy razem, organizujmy się, gdyż osobno jesteśmy słabi, a razem silniesi. Zacznij działać, kiedy inni narzekają. Organizujmy nie zorganizowanych, nie pękajmy kiedy inni się poddają. Dlatego wstąp do nas, i zacznij razem z nami walczyć o to, co powinno być nasze!

TRUDNE, ALE WCIĄŻ TRWAJĄCE ROZMOWY EMERYTALNE

Byslawluk

kwi 3, 2016

1 kwietnia 2016 r. kontynuowano rozmowy w zespole problemowym ds. ubezpieczeń społecznych Rady Dialogu Społecznego nt. prezydenckiego projektu ustawy emerytalnej, przywracającej wiek emerytalny 60/65.

opzz-1-04-2016_gallery

Obradom przewodniczący: Jan Klimek, a jego tematyka obejmowała:

1. Przedstawienie wypracowanego stanowiska strony pracowników i strony pracodawców w sprawie nowych zasad przechodzenia na emeryturę.

2. Sprawy różne.

Marcin ZielenieckiPo blisko trzygodzinnej dyskusji przybliżyły się dzięki obecności ministrowi Marcinowi Zielenieckiemu stanowiska strony pracodawców i strony związkowej w sprawie wieku emerytalnego i warunku stażowego, uprawniającego do skorzystania z prawa do emerytury.

Szczegóły kompromisu mają zostać wypracowane w ciągu najbliższych trzech dni roboczych przyszłego tygodnia. Strona społeczna zadeklarowała również aktywny udział w pracach nad zmianami zapewniającymi kompleksową regulację systemu zabezpieczeń społecznych.

Kolejna tura rozmów w układzie autonomicznym związki – pracodawcy już 4 kwietnia br. w CPS „Dialog” w Warszawie.

 

 

Dodaj komentarz