WYŻSZE LIMYTY ZWOLNIEŃ PODATKOWYCH

slawluk
Odwiedzona strophna: 648
1 0

Informujemy, że już obowiązuje ustawa z dnia 31.03.2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2020 r. poz.568).

Wprowadza ona szereg korzystnych zmian dla pracowników i nie tylko postulowanych przez ZZ „PRZERÓBKA” i inne związki zawodowe w zakresie zwiększonych limitów kwot wolnych od podatku dochodowego od osób fizycznych, czyli tzw. PIT. Skrót PIT pochodzi od angielskiego Personal Income Tax, czyli podatek dochodowy od osób fizycznych. Istnieje również podatek dochodowy od osób prawnych, zwany CIT (Corporate Income Tax).

I tak zwiększone zostały limity zwolnień z PIT w 2020 roku:


Informacje o autorze postów

slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Next Post

RZUCANIE TARCZĄ

W Polskiej Grupie Górniczej S.A. mamy kwietniowe rzucanie tarczą antykryzysową. 14 kwietnia – Zarząd PGG S.A. rzucił tarczą w związki zawodowe, mówić podpiszcie porozumienie, na co 16 kwietnia – Związki PGG rzucają swą tarczą w Zarząd PGG, mówić tarcza tak, ale za dzień postojowy 60% wynagrodzenia. W czwartek 16 kwietnia […]