• wt.. cze 25th, 2024

ZZ "PRZERÓBKA"

Przerabiamy zło w dobro! Jako Związek Zawodowy "PRZERÓBKA" jesteśmy organizacją związkową utworzoną przez ludzi dla ludzi. Zajmujemy się sprawami, których nikt się nie podejmuje. Nic o Nas, bez Nas. Nikt z Nas nie wie tyle, ile wiemy razem. Dlatego bądźmy razem, organizujmy się, gdyż osobno jesteśmy słabi, a razem silniesi. Zacznij działać, kiedy inni narzekają. Organizujmy nie zorganizowanych, nie pękajmy kiedy inni się poddają. Dlatego wstąp do nas, i zacznij razem z nami walczyć o to, co powinno być nasze!

ZAPRASZAMY MINISTRA NA ZEBRANIE PRZERÓBKARZY

Byslawluk

wrz 19, 2019

Zapraszamy Pana Adama Gawędę – Sekretarza Stanu Ministerstwa Energii i zarazem Pełnomocnika Rządu do Spraw Restrukturyzacji Górnictwa Węgla Kamiennego na nasze zebranie, które odbędzie się w dniu 30 września 2019 r. (poniedziałek) w Katowicach przy Pl. Grunwaldzkim 8.

W trakcie naszego zebrania chcemy poznać „Nowy Plan dla Górnictwa” oraz podzielić się oczekiwaniami załóg pracowniczych zakładów przeróbki mechanicznej węgla w zakresie realizacji „Programu dla sektora górnictwa węgla kamiennego w Polsce”.

Równocześnie pragniemy przedstawić Panu Ministrowi sprawy, których realizacja przyczyni się do odbudowy zaufania obywateli do państwa poprzez:

  • przywrócenie pracownikom przeróbki mechanicznej węgla i rud wieku emerytalnego z tytułu pracy w szczególnych warunkach 50 lat życia dla kobiet i 55 lata dla mężczyzn, po przepracowaniu w tych warunkach 20 lat pracy,
  • zaliczenie pracy górniczej do każdej pracy wykonywanej w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze,
  • jednoznacznego wyjaśnienia, że do prac wykonywanych bezpośrednio przy przeróbce można zaliczyć pracę dozoru i nadzoru,
  • ustawowe wprowadzenie emerytur stażowych po 35/40 latach,
  • odejścia od wygaszenia emerytur pomostowych.

Liczymy na to, że Pan Minister zaszczyci nas swoją obecnością oraz z wielką uwagą wysłucha, co mają do przekazania Przeróbkarze. Tym bardziej, że godzinę spotkania pozostawiamy do ustalenia z nami na roboczo Panu Ministrowi.

Dodaj komentarz