• wt.. cze 25th, 2024

ZZ "PRZERÓBKA"

Przerabiamy zło w dobro! Jako Związek Zawodowy "PRZERÓBKA" jesteśmy organizacją związkową utworzoną przez ludzi dla ludzi. Zajmujemy się sprawami, których nikt się nie podejmuje. Nic o Nas, bez Nas. Nikt z Nas nie wie tyle, ile wiemy razem. Dlatego bądźmy razem, organizujmy się, gdyż osobno jesteśmy słabi, a razem silniesi. Zacznij działać, kiedy inni narzekają. Organizujmy nie zorganizowanych, nie pękajmy kiedy inni się poddają. Dlatego wstąp do nas, i zacznij razem z nami walczyć o to, co powinno być nasze!

ZARZĄD JSW S.A. ODPOWIADA

Byslawluk

lut 25, 2017

Wreszcie otrzymaliśmy odpowiedź od Zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A.

W całej rozciągłości potwierdza ona żądania poprawy warunków pracy i płacy dla pracowników Zakładów Przeróbki Mechanicznej Węgla.

Wskutek zawierania antypracowniczych porozumień przez tzw. reprezentatywne związki zawodowe nastąpił najwyższy procentowy spadek średniej płacy w JSW S.A. wśród pracowników Zakładów Przeróbki Mechanicznej Węgla.

W 2016 roku wynosił on 15,40%, podczas gdy w analogicznym okresie w grupie pracowników zatrudnionych pod ziemią na stanowiskach i robotach robotniczych procentowy spadek wynosił 15,25%, w grupie inżynieryjno – technicznej 13,23%.

OTO PEŁNA TREŚĆ OTRZYMANEJ ODPOWIEDZI:

Dodaj komentarz