ZESPOŁY ZGODY I NIEZGODY ZACZYNAJĄ PRACĘ

slawluk
Odwiedzona strophna: 508
1 0

W dniu wczorajszym zgodnie z zapowiedzią wiceministra Artura Sobonia, (czwartek 8 października) w czterech spółkach rozpoczęły swe prace zespoły robocze. Na początku przyszłego tygodnia w poniedziałek analogiczne rozmowy mają się rozpocząć w Lubelskim Węglu Bogdanka.

W czwartek negocjacje zespołów odbyły się w Węglokoksie Kraj, Polskiej Grupie Górniczej, Tauronie Wydobycie i Jastrzębskiej Spółce Węglowej. W tym dniu Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych, odpowiedzialny za transformację branży górniczej był najpierw w Węglokoksie Kraj.

W Węglokoksie Kraj wiceminister Soboń dowiedział się od reprezentantów OPZZ, w osobach Sławomira Łukasiewicza z ZZ „Przeróbka” oraz Pawła Wyciśloka z ZZ Ratowników Górniczych najszerszą reprezentację związków zawodowych.

Ponadto Soboń usłyszał, jakie niepokoje pojawiają się w związku z informacją, że resort aktywów państwowych wybrał już doradcę niezbędnego do projektowania transformacji polskiej energetyki. Stała się nim spółka KPMG Advisory, należąca do KPMG International, która według medialnych doniesień ma mieć carte blanche w zakresie kierunków i zasad transformacji energetycznej, gdyż KPMG Advisory może zaproponować swoje rozwiązania. W tym kontekście pod znakiem zapytania pozostaje pełna realizacja zapisów porozumienia rządu z górniczymi związkowcami.


Informacje o autorze postów

slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Next Post

MINISTER KLIMATU ODPOWIADA NA NASZ MANIFEST NA RZECZ SPRAWIEDLIWEJ TRANSFORMACJI ENERGETYCZNEJ

Michał Kurtyka, jako Minister Klimatu i Środowiska, odpowiedział nam na nasz „Manifest na rzecz sprawiedliwej transformacji…”. W swej obszernej 4 stronicowej odpowiedzi pisze, że: – Dzięki środkom UE będziemy mogli przeznaczyć ok. 60 mld PLN na działania tworzące nowe miejsca pracy. – Szacuje się, że w związku z rozwojem energetyki […]