• niedz.. kwi 14th, 2024

ZZ "PRZERÓBKA"

Przerabiamy zło w dobro! Jako Związek Zawodowy "PRZERÓBKA" jesteśmy organizacją związkową utworzoną przez ludzi dla ludzi. Zajmujemy się sprawami, których nikt się nie podejmuje. Nic o Nas, bez Nas. Nikt z Nas nie wie tyle, ile wiemy razem. Dlatego bądźmy razem, organizujmy się, gdyż osobno jesteśmy słabi, a razem silniesi. Zacznij działać, kiedy inni narzekają. Organizujmy nie zorganizowanych, nie pękajmy kiedy inni się poddają. Dlatego wstąp do nas, i zacznij razem z nami walczyć o to, co powinno być nasze!

ZESPOŁY ZGODY I NIEZGODY ZACZYNAJĄ PRACĘ

Byslawluk

paź 9, 2020

W dniu wczorajszym zgodnie z zapowiedzią wiceministra Artura Sobonia, (czwartek 8 października) w czterech spółkach rozpoczęły swe prace zespoły robocze. Na początku przyszłego tygodnia w poniedziałek analogiczne rozmowy mają się rozpocząć w Lubelskim Węglu Bogdanka.

W czwartek negocjacje zespołów odbyły się w Węglokoksie Kraj, Polskiej Grupie Górniczej, Tauronie Wydobycie i Jastrzębskiej Spółce Węglowej. W tym dniu Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych, odpowiedzialny za transformację branży górniczej był najpierw w Węglokoksie Kraj.

W Węglokoksie Kraj wiceminister Soboń dowiedział się od reprezentantów OPZZ, w osobach Sławomira Łukasiewicza z ZZ „Przeróbka” oraz Pawła Wyciśloka z ZZ Ratowników Górniczych najszerszą reprezentację związków zawodowych.

Ponadto Soboń usłyszał, jakie niepokoje pojawiają się w związku z informacją, że resort aktywów państwowych wybrał już doradcę niezbędnego do projektowania transformacji polskiej energetyki. Stała się nim spółka KPMG Advisory, należąca do KPMG International, która według medialnych doniesień ma mieć carte blanche w zakresie kierunków i zasad transformacji energetycznej, gdyż KPMG Advisory może zaproponować swoje rozwiązania. W tym kontekście pod znakiem zapytania pozostaje pełna realizacja zapisów porozumienia rządu z górniczymi związkowcami.


Dodaj komentarz