• niedz.. kwi 14th, 2024

ZZ "PRZERÓBKA"

Przerabiamy zło w dobro! Jako Związek Zawodowy "PRZERÓBKA" jesteśmy organizacją związkową utworzoną przez ludzi dla ludzi. Zajmujemy się sprawami, których nikt się nie podejmuje. Nic o Nas, bez Nas. Nikt z Nas nie wie tyle, ile wiemy razem. Dlatego bądźmy razem, organizujmy się, gdyż osobno jesteśmy słabi, a razem silniesi. Zacznij działać, kiedy inni narzekają. Organizujmy nie zorganizowanych, nie pękajmy kiedy inni się poddają. Dlatego wstąp do nas, i zacznij razem z nami walczyć o to, co powinno być nasze!

OPZZ OTRZYMAŁO ODPOWIEDŹ NA GÓRNICZĄ PETYCJĘ Z DNIA 2.10.2020 ROKU

Byslawluk

lut 25, 2021

Po blisko 5 miesiącach Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych, doczekało się odpowiedzi na wystosowaną w dniu 2 października 2020 r. „Petycję” złożoną w trakcie demonstracji przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości na ul. Nowogrodzkiej oraz pod Kancelarię Premiera. Przypomnijmy, że wówczas protestowano w obronie miejsc pracy w górnictwie i energetyce oraz całym przemyśle energochłonnym, ze szczególnym żądaniem wydania decyzji w sprawie koncesji na wydobywanie węgla brunatnego „Złoczew”.
W swej „Petycji” związkowcy napisali między innymi: 

– Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych wielokrotnie zwracało się do rządu z pismami obrazującymi problemy, jakie mają miejsce w całej branży górniczo energetycznej. OPZZ zwracało się również w czerwcu z wnioskiem do Rady Dialogu Społecznego o posiedzenie Zespołu Problemowego d/s Gospodarki i Rynku Pracy, poświęcone problematyce dotyczącej systemowych rozwiązań w branży górniczo – energetycznej. Przedstawiono nam tylko ogólne założenia. Brak było konkretnej spójnej koncepcji, która zarówno dbałaby o niezależność energetyczną Polski jak i o miejsca pracy. Mamy prawo oczekiwać od polskiego rządu działań na rzecz stabilizacji branży górnictwa i energetyki oraz zapewnienia suwerenności i bezpieczeństwa energetycznego Polski. Brak wieloletniej strategii energetycznej uwzględniającej interesy Polski stanowi niebezpieczeństwo dla naszego kraju. (pełny tekst petycji TUTAJ).

Poniżej prezentują otrzymaną odpowiedź: 

 

Dodaj komentarz