OPZZ OTRZYMAŁO ODPOWIEDŹ NA GÓRNICZĄ PETYCJĘ Z DNIA 2.10.2020 ROKU

slawluk
Odwiedzona strophna: 460
2 0

Po blisko 5 miesiącach Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych, doczekało się odpowiedzi na wystosowaną w dniu 2 października 2020 r. „Petycję” złożoną w trakcie demonstracji przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości na ul. Nowogrodzkiej oraz pod Kancelarię Premiera. Przypomnijmy, że wówczas protestowano w obronie miejsc pracy w górnictwie i energetyce oraz całym przemyśle energochłonnym, ze szczególnym żądaniem wydania decyzji w sprawie koncesji na wydobywanie węgla brunatnego „Złoczew”.
W swej „Petycji” związkowcy napisali między innymi: 

– Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych wielokrotnie zwracało się do rządu z pismami obrazującymi problemy, jakie mają miejsce w całej branży górniczo energetycznej. OPZZ zwracało się również w czerwcu z wnioskiem do Rady Dialogu Społecznego o posiedzenie Zespołu Problemowego d/s Gospodarki i Rynku Pracy, poświęcone problematyce dotyczącej systemowych rozwiązań w branży górniczo – energetycznej. Przedstawiono nam tylko ogólne założenia. Brak było konkretnej spójnej koncepcji, która zarówno dbałaby o niezależność energetyczną Polski jak i o miejsca pracy. Mamy prawo oczekiwać od polskiego rządu działań na rzecz stabilizacji branży górnictwa i energetyki oraz zapewnienia suwerenności i bezpieczeństwa energetycznego Polski. Brak wieloletniej strategii energetycznej uwzględniającej interesy Polski stanowi niebezpieczeństwo dla naszego kraju. (pełny tekst petycji TUTAJ).

Poniżej prezentują otrzymaną odpowiedź: 

 

Informacje o autorze postów

slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Next Post

Nasze pytania do autorów "Umowy społecznej..." w wersji 02_02032021

Z uwagi na fakt, iż w najbliższym tygodniu ma dojść do podpisania tzw. „Wielkiej umowy społecznej…”, to już dziś w niedzielę 7 marca br. w pierwszym dniu tego kluczowego tygodnia, publikujemy nasze pytania do jej autorów, a dotyczące ostatniej znanej nam wersji 02_02032021 w zakresie gwarancji zatrudnienia oraz osłon socjalnych […]