• niedz.. kwi 14th, 2024

ZZ "PRZERÓBKA"

Przerabiamy zło w dobro! Jako Związek Zawodowy "PRZERÓBKA" jesteśmy organizacją związkową utworzoną przez ludzi dla ludzi. Zajmujemy się sprawami, których nikt się nie podejmuje. Nic o Nas, bez Nas. Nikt z Nas nie wie tyle, ile wiemy razem. Dlatego bądźmy razem, organizujmy się, gdyż osobno jesteśmy słabi, a razem silniesi. Zacznij działać, kiedy inni narzekają. Organizujmy nie zorganizowanych, nie pękajmy kiedy inni się poddają. Dlatego wstąp do nas, i zacznij razem z nami walczyć o to, co powinno być nasze!

BRANŻA OPZZ „GÓRNICTWO I ENERGETYKA” PISZE DO PREMIERA RP – POSŁA ZIEMI SLĄSKIEJ

Byslawluk

maj 26, 2020

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych, wraz z organizacjami członkowskimi branży górnictwo i energetyka od kilku miesięcy zwraca się do rządu o podjęcie działań mających na celu poprawę sytuacji w tej branży. Rząd musi podjąć jak najszybsze kroki zmierzające do poprawy tej sytuacji. To nikt inny jak rząd odpowiada za zły stan tej branży, a jak na razie konsekwencje odczuwają tylko pracownicy!

OPZZ przypomina o opłatach oraz podatkach, które mają wpływ na ceny węgla i energii elektrycznej w naszym kraju. Przez to opodatkowanie Polska nie ma jak konkurować na światowych rynkach.

Z przekazywanych nam informacji wynika, że narasta niezadowolenie społeczne związane z sytuacją epidemiologiczną, ekonomiczną oraz absolutnym brakiem wiedzy, co do przyszłości miejsc pracy w tych zakładach. OPZZ przypomina, że wystąpiliśmy z wnioskiem o podjęcie tematu przez Zespół problemowy RDS ds. polityki gospodarczej i rynku pracy na potrzeby opracowania kompleksowego i spójnego programu dla branży górniczej.

Skierowaliśmy pismo do Premiera RP Mateusza Morawieckiego i oczekujemy natychmiastowej reakcji strony rządzącej. OPZZ wraz ze swoimi organizacjami żąda podjęcia działań prowadzących do stabilizacji branży górniczej oraz energetycznej. Przypominamy o budowaniu bezpieczeństwa energetycznego Polski. Informujemy, że będziemy szukać innych rozwiązań jeżeli nie zostaną nam przedstawione konkretne propozycje. Wszystkie organizacje członkowskie zrzeszone w OPZZ z branży górniczej i energetycznej gotowe są do podjęcia WSPÓLNYCH i STANOWCZYCH działań mających na celu ochronę obywateli, pracowników oraz miejsc pracy!

Pytamy się na co rząd zgodził się w temacie polityki klimatycznej. Chcemy informacji o zaciągniętych zobowiązaniach wobec Unii, aby zlikwidować polskie bezpieczeństwo energetyczne oparte na własnych surowcach wydobywczych.

Dla nas najważniejszy jest pracownik! Pracownik, który traci pracę, nie ma za co utrzymać siebie i swoich bliskich, żyje w ciągłej niepewności. Mówimy dość!!!
To nie pracownik odpowiada za błędną politykę rządu polskiego! Nie zgadzamy się na to, aby wszyscy odbiorcy energii ponosili koszty źle prowadzonej polityki w tym obszarze!

Pismo do Premiera M. Morawieckiego, poniżej:

 

 

 

 

Dodaj komentarz