• pon.. cze 24th, 2024

ZZ "PRZERÓBKA"

Przerabiamy zło w dobro! Jako Związek Zawodowy "PRZERÓBKA" jesteśmy organizacją związkową utworzoną przez ludzi dla ludzi. Zajmujemy się sprawami, których nikt się nie podejmuje. Nic o Nas, bez Nas. Nikt z Nas nie wie tyle, ile wiemy razem. Dlatego bądźmy razem, organizujmy się, gdyż osobno jesteśmy słabi, a razem silniesi. Zacznij działać, kiedy inni narzekają. Organizujmy nie zorganizowanych, nie pękajmy kiedy inni się poddają. Dlatego wstąp do nas, i zacznij razem z nami walczyć o to, co powinno być nasze!

CZEKALIŚMY I WRESZCIE SIĘ DOCZEKALIŚMY ODPOWIEDZI WICEPREMIERA RP – JACKA SASINA.

Byslawluk

cze 24, 2020

Diagnoza Pana Wicepremiera RP – Jacka Sasina, jest trafna i zbieżna z naszą, choć za mało szczegółowa, ale…

Czas jednak na działanie, i leczenie, z importu węgla, obciążeń publicznoprawnych, dekarbonizacji i braku realizacji kontraktów itd. Pokonanie koronawirusa staje się faktem, a w tzw. miedzy czasie, trzeba dobrego programu dla górnictwa i energetyki uzgodnionego ze stroną związkową, a następnie jego realizację.

Fakt koronawirus komplikuje sytuację w górnictwie oraz jego otoczeniu, ale ostatnio Górnik pokonał Koronę 3:2. Parafrazując ten mecz, to wierzymy, że tak jak w w nim i my wygramy. Na końcu koronawirus sam sobie strzeli samobóję, bo górnictwo jest skazane na zwycięstwo. Dlatego bijemy brawo dla Wicepremiera za konstruktywną i merytoryczną odpowiedź, szkoda tylko, że zabrakło w niej szerszego rozwinięcia. Mimo wszystko uznajemy ją konstruktywną, bo ujmuje również reaktywację prac Zespołu Trójstronnego ds. Bezpieczeństwa Górników.

Poniżej publikujemy otrzymaną odpowiedź, która również przesłana została do Pana Prezesa Jarosława Kaczyńskiego – Prezesa PIS. Za co dziękujemy i czekamy w działaniu!

Dodaj komentarz