Odwiedzona strophna: 855
1 0

W dniu 23 kwietnia 2020 r. cztery działające w LW „Bogdanka” S.A. związki zawodowe wystosowały do wszystkich władz stanowisko w sprawie sytuacji swojej firmy i górnictwa, pisząc w nim jak z mozołem budowana była jej pozycja lidera na rynku węglowym. W przeszłości Spółka napotykała różne trudności, które we współpracy zarządów, związków i załogi z powodzeniem rozwiązywała. Tak było, aż do dziś, kiedy zagrożenia przed którymi spółka stoi, mogą spowodować, że wiele lat ciężkiej pracy całej załogi, innowacyjności i wdrożeń technologicznych, odpowiedzialnej postawy poszczególnych zarządów i związków zawodowych, może być bezpowrotnie utracone w kilka miesięcy. Na to nie ma, i nie będzie zgody.

Dlatego w zaistniałej sytuacji związki zawodowe działające w LW „Bogdanka” S.A. żądają podjęcia niezwłocznych działań w celu ochrony polskiego górnictwa, zarówno w interesie załóg spółek górniczych jak i bezpieczeństwa energetycznego kraju, poprzez:

1. Konkretnych działań w celu zapewnienia odbioru naszego węgla.
2. Opracowania długoterminowego plany dla LW „Bogdanka” i górnictwa.
3. Renegocjacji lub zawieszenia umów, które w związku z pakietem klimatycznym obligują do odbioru „taniej energii”. Strona społeczna jest przekonana, że po upadku polskiego górnictwa ta energia nie będzie już tania, a kraj utraci bezpowrotnie suwerenność energetyczną przy okazji ponosząc ogromne koszty społeczne.
4. Realnej pomocy w ramach „tarczy antykryzysowej”, w której zabrakło miejsca dla górników i spółek węglowych.

Kończąc swe wystąpienie związki zawodowe z Bogdanki stanowczo ostrzegają:

„Nie zgadzamy się po raz kolejny na przenoszenie kosztów kryzysu na załogę i ekonomiczną degradację naszej firmy i regionu. Nie po to budowaliśmy ją przez niemal pół wieku, aby teraz wszystko zaprzepaścić. Oświadczamy, że użyjemy wszelkich środków, aby obronić nasze miejsca pracy.”.

Oto pełna treść Stanowiska ZZ LW „Bogdanka” S.A. 

 

Informacje o autorze postów

slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
100 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

By slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz