DOMAGAMY SIĘ PILNEGO ZWOŁANIA TRÓJSTRONNEGO ZESPOŁU

slawluk
Odwiedzona strophna: 862
0 0

Mamy przyjęty przez rząd „Program dla sektora górnictwa węgla kamiennego w Polsce”, a w nim rozdział 8, który przewiduje opracowanie nowej ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego, to zachodzi pilna konieczność zwołania Trójstronnego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Socjalnego Górników. Tyma bardzie, że ostatni raz Zespół spotkał się oficjalnie, jako zespół węgla kamiennego, bardzo dawno temu, bo ponad pół roku temu – 26 czerwca 2017 r. – mówi Sławomir Łukasiewicz – przewodniczący Zarządu Krajowego ZZ „PRZERÓBKA”.

Tematów i problemów jakie powinny stanąć na Zespole jest bardzo wiele,  jak chociażby te, które mają być uregulowane w nowej ustawie o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego, a mające umożliwić prawne wsparcie dla „Programu…” w zakresie 16 kluczowych zagadnień, w tym uregulowania wciąż spornej kwestii węgla emeryckiego, jako zadania nr 14, nie tylko na dziś, ale i jutro, gdyż mowa w nim o obecnych i przyszłych emerytach. Obecna ustawa o tzw. rekompensatach deputatowych w niczym ów problem nie rozwiązuje. Na domiar złego tworzy nowe podziały i problemy oraz spory w stosunku do obecnych i byłych uprawnionych osób.

Warto również przypomnieć, że w regulaminie Zespołu, zapisane jest w paragrafie 9, ust. 3, że posiedzenia Zespołu odbywają się w zależności od potrzeb, nie rzadziej niż raz na trzy miesiące. To wszystko razem w pełni uzasadnia konieczność pilnego zwołania Zespołu, z którą usilnie się zwracamy do wszystkich Współprzewodniczących Zespołu, to jest do Grzegorza Tobiszowskiego – reprezentującego stronę rządową, Janusza Olszowskiego – reprezentującego pracodawców i Wacława Czerkawskiego – reprezentującego stronę związkową – wyjaśnia Łukasiewicz.

Treść naszego pisma poniżej:

 

Red.

Informacje o autorze postów

slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Next Post

RZĄD SIĘ WYŻYWI - GIGANTYCZNE PREMIE RZĄDZĄCY SOBIE PRZYZNALI CHOĆ SKROMNIE RZĄDZIĆ OBIECYWALI

NOWY PROGRAM RZĄDU PIS – PREMIA 70 000  PLUS/MINUS Oto odpowiedź na interpelację nr 18119 w sprawie nagród dla poszczególnych ministrów. Odpowiadający: sekretarz stanu, zastępca szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Paweł Szrot Warszawa, 07-02-2018 Szanowny Panie Marszałku, w odpowiedzi na skierowaną do Prezesa Rady Ministrów interpelację nr 18119 Pana Posła […]