Odwiedzona strophna: 822
0 0

Ostatnio obserwujemy ogromny rozpęd i prawdziwą energię w udzielaniu odpowiedzi na temat utraty prawa do bezpłatnego węgla ze strony Ministerstwa Energii, a to za sprawą nowego wiceministra – Adam Gawędy. Publikujemy kilka Jego świeżych odpowiedzi, które, jako  Sekretarz Stanu Ministerstwa Energii, udzielił na interpelacje poselskie. Takie jest jego zdanie, które i nam na naszym spotkaniu w dniu 30 września 2019 r. w skrócie zaprezentował. 

Pierwsza i druga odpowiedź dotyczy pytania w sprawie odmowy wypłaty świadczenia rekompensacyjnego wdowie, która ponownie wyszła za mąż i ilu osobom w podobnej sytuacji odmówiono wypłaty rekompensaty i z jakiego powodu?

Zaś trzecia odpowiada na pytania dotyczące grupy byłych pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA, którzy w latach 2016 i 2017 przeszli do Spółki Restrukturyzacji Kopalń SA lub na emeryturę, natomiast czwarta jest prawdziwą petardą, gdyż odpowiada na pytanie:

„Dlaczego ustawa z 2017 roku nie uwzględniła wszystkich osób, które według Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Górniczych powinny otrzymać rekompensaty za utracone deputaty węglowe?”.

 

 

Informacje o autorze postów

slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

By slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz