• niedz.. kwi 14th, 2024

ZZ "PRZERÓBKA"

Przerabiamy zło w dobro! Jako Związek Zawodowy "PRZERÓBKA" jesteśmy organizacją związkową utworzoną przez ludzi dla ludzi. Zajmujemy się sprawami, których nikt się nie podejmuje. Nic o Nas, bez Nas. Nikt z Nas nie wie tyle, ile wiemy razem. Dlatego bądźmy razem, organizujmy się, gdyż osobno jesteśmy słabi, a razem silniesi. Zacznij działać, kiedy inni narzekają. Organizujmy nie zorganizowanych, nie pękajmy kiedy inni się poddają. Dlatego wstąp do nas, i zacznij razem z nami walczyć o to, co powinno być nasze!

ENERGICZNE ODPOWIEDZI NOWEGO SEKRETARZA STANU MINISTERSTWA ENERGII W TEMACIE UTRATY WĘGLA

Byslawluk

paź 2, 2019

Ostatnio obserwujemy ogromny rozpęd i prawdziwą energię w udzielaniu odpowiedzi na temat utraty prawa do bezpłatnego węgla ze strony Ministerstwa Energii, a to za sprawą nowego wiceministra – Adam Gawędy. Publikujemy kilka Jego świeżych odpowiedzi, które, jako  Sekretarz Stanu Ministerstwa Energii, udzielił na interpelacje poselskie. Takie jest jego zdanie, które i nam na naszym spotkaniu w dniu 30 września 2019 r. w skrócie zaprezentował. 

Pierwsza i druga odpowiedź dotyczy pytania w sprawie odmowy wypłaty świadczenia rekompensacyjnego wdowie, która ponownie wyszła za mąż i ilu osobom w podobnej sytuacji odmówiono wypłaty rekompensaty i z jakiego powodu?

Zaś trzecia odpowiada na pytania dotyczące grupy byłych pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA, którzy w latach 2016 i 2017 przeszli do Spółki Restrukturyzacji Kopalń SA lub na emeryturę, natomiast czwarta jest prawdziwą petardą, gdyż odpowiada na pytanie:

„Dlaczego ustawa z 2017 roku nie uwzględniła wszystkich osób, które według Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Górniczych powinny otrzymać rekompensaty za utracone deputaty węglowe?”.

 

 

Dodaj komentarz