IDZIE LIKWIDACJA WĘGLA

slawluk
Odwiedzona strophna: 434
1 0

Z obecnych 19,5 GW elektrowni węglowych w 2040 r. ma zostać tylko 6 GW. Od 2030 r. Polacy przestaną palić węglem w miastach, a 10 lat później także na wsi.
Polityka Energetyczna Państwa to teoretycznie najważniejszy dokument rządowy, określający cele w zakresie energetyki i metody ich osiągnięcia. Jest tak istotny, że konieczność jego sporządzenia wynika z prawa energetycznego.

Dokumenty są starannie przygotowywane, towarzyszy im długa i ciekawa dyskusja. Potem są przyjmowane i w tym momencie przeważnie przestają być obiektem zainteresowania. Kolejne rządy od końca lat 90. niezbyt się przejmowały tym, co jest zapisane, bo trzeba było rozwiązywać bieżące problemy.

Wczoraj (7.09) minister klimatu Michał Kurtyka przedstawił dziennikarzom prezentację opisującą projekt Polityki Energetycznej Państwa. – Tworzymy drugi, równoległy system energetyczny – mówił wczoraj minister Kurtyka.

 

Nowa „Polityka energetyczna Polski do 2040 r.” (PEP2040) została oparta na 3 filarach:

I. sprawiedliwa transformacja;

II. zeroemisyjny system energetyczny;

III. dobra jakość powietrza.

 

Materiały

„Polityka energetyczna Polski do 2040 r.” – streszczenie
PEP2040​_streszczenie.pdf 0.54MB
„Polityka energetyczna Polski do 2040 r.” – prezentacja
Prezentacja​_PEP2040.pdf 1.93MB

Informacje o autorze postów

slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Next Post

NA PREZYDIUM OPZZ O KLIMACIE, WĘGLU I TRANSFORMACJI ENERGETYCZNE

Wrześniowe posiedzenie Prezydium OPZZ, które odbyło się 8 września br. zdominowała debata na temat przyszłości sektora energetycznego i górniczego w kontekście polityki klimatycznej, zorganizowana z inicjatywy szefa konfederacji – Andrzeja Radzikowskiego. Jeżeli ktoś oczekiwał nudnej, rytualnej nasiadówki, był pozytywnie zaskoczony. Wzięliśmy udział w interesującej, merytorycznej, żywej dyskusji profesjonalistów. Okazuje się […]