Odwiedzona strophna: 507
1 0

Jak się słucha tego, co mówią prelegenci podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2020 w Katowicach, to można odnieść wrażenie, że nie chodzi o likwidację kopalń węgla kamiennego, ale o prawdziwy wyścigu ich likwidacji oraz wszystkiego, co się z węglem, i nie tylko wiąże, bo również chodzi o gaz, który ma być paliwem przejściowym – mówi Sławomir Łukasiewicz, przewodniczący ZZ ”Przeróbka”. I dodaje: – Wszyscy chcą być zeroemisyjni, nastaje iście nowomoda na strategie klimatyczne zielonego ładu, transformację energetyczną, raportowanie itd.

Nie powinno zatem nikogo dziwić, że wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, w trakcie kongresu powiedziała:
– Zmiany, które nas czekają, można porównać do rewolucji z XIX wieku, ale chcemy ich dokonywać w innym duchu niż wtedy. Chcemy, by były inkluzywne, zamiast stać się ofiarą tych celów.
– Na Śląsku w sektorze wydobywczym zatrudnionych jest 70 tysięcy osób, a każde z nich wiąże się z trzema kolejnymi miejscami pracy. Musimy tych ludzi przekwalifikować, bez tego nie uzyskamy akceptacji społecznej i zmiany, które proponujemy, będą oderwane od ludzi.

Za nami Europejski Kongres Gospodarczy 2020 (European Economic Congress)! To była 12. edycja, choć jednocześnie jakby pierwsza, będąca próbą powrotu do normalności i odnalezienia się w zupełnie nowej rzeczywistości.
Przez trzy dni #EEC2020 zgromadził 3 tys. gości w Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach i ponad 100 tys. osób śledzących debaty w Internecie. Dziękujemy za tak duże zainteresowanie i zaufanie, do zobaczenia za rok!

Poniżej publikujemy link do retransmisji nt: „Górnictwo – transformacja pod presją”.

Tematyka:

Po przejściach – sytuacja w polskim górnictwie węgla kamiennego. Jak restrukturyzować branżę – decyzje, narzędzia, skutki społeczno-gospodarcze, harmonogram. Czynniki zewnętrzne – rynek, import, dekarbonizacja. W co inwestować, co likwidować? Docelowy kształt sektora. Węgiel w PEP 2040 – pytania i odpowiedzi. Wokół węgla – producenci maszyn i urządzeń, dostawcy usług, nauka. Jak odnaleźć się wśród zmian?
Link:https://www.eecpoland.eu/2020/pl/panel/4050.html…

Dlatego harmonogram likwidacji kopalń węgla kamiennego, który przedstawił Władysław Mielczarski – profesor dr hab. inż. Elektroenergetyk, profesor zwyczajny Politechnika Łódzka Instytut Elektroenergetyki jest realny. W przypisie do niego jest zapis, że jego źródło pochodzi z Ministerstwo Aktywów Państwowych, „Projekt restrukturalizacji sektora węgla kamiennego” – lipiec 2020 r., a więc coś jest na rzeczy, i dzieje się…

Informacje o autorze postów

slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

By slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz