• wt.. cze 25th, 2024

ZZ "PRZERÓBKA"

Przerabiamy zło w dobro! Jako Związek Zawodowy "PRZERÓBKA" jesteśmy organizacją związkową utworzoną przez ludzi dla ludzi. Zajmujemy się sprawami, których nikt się nie podejmuje. Nic o Nas, bez Nas. Nikt z Nas nie wie tyle, ile wiemy razem. Dlatego bądźmy razem, organizujmy się, gdyż osobno jesteśmy słabi, a razem silniesi. Zacznij działać, kiedy inni narzekają. Organizujmy nie zorganizowanych, nie pękajmy kiedy inni się poddają. Dlatego wstąp do nas, i zacznij razem z nami walczyć o to, co powinno być nasze!

IMPORT WĘGLA W 2019 ROKU

Byslawluk

sty 9, 2020

TYLE SIĘ MÓWI I PISZE O IMPORCIE WĘGLA DO POLSKI W MINIONYM ROKU 2019, ŻE JEST ON WYJĄTKOWO WYSOKI, A NAJWIĘKSZY UDZIAŁ POCHODZI Z ROSJI, TYMCZASEM IMPORT W ROKU 2019 WYKAZUJE, ŻE…

W porównaniu do analogicznego okresu w 2018 r. import oraz zakup wewnątrzunijny węgla kamiennego do Polski był niższy o 2,4 mln ton (czyli o 15,1%).  W okresie styczeń-październik 2019 r. import oraz zakup wewnątrzunijny węgla kamiennego na teren Polski wyniósł 13,7 mln ton, z tego 10,9 mln ton stanowił węgiel energetyczny, a 2,8 mln ton – węgiel do koksowania.

Czołowym dostawcą węgla kamiennego do Polski jest przede wszystkim Federacja Rosyjska (na przestrzeni ostatnich 10 lat jej udział w imporcie ogółem oscylował w granicach 57,6% – 67,8%), obecnie w okresie styczeń-październik 2019 r. jej udział w imporcie ogółem wyniósł 65,2%, co przekłada się na wolumen w wysokości 8,9 mln ton.

Import węgla kamiennego z Rosji był o 2,2 mln ton niższy niż w tym samym okresie 2018 r. Drugim znaczącym eksporterem węgla kamiennego do Polski, w analizowanym okresie, jest Australia (12,5% udziału w imporcie ogółem). Wielkość zaimportowanego węgla z tego kraju wyniosła 1,7 mln ton i była o 0,7 mln ton wyższa niż w tym samym okresie 2018 r.

Oto jak kształtował się import do Polski.

 

 

Na kolejnym zestawieniu tabelarycznym widać, że nie tylko import zmalał o ok. 2,4 mln ton, to owe zmalenie jest wynikiem spadku importu z Rosji ok. 2,2 mln ton.

Dodaj komentarz