OBYWATEL DEPUTATÓW WĘGLOWYCH WRÓCIŁ DO SEJMU, I CO DALEJ?

slawluk
Odwiedzona strophna: 683
0 0

Po zakończeniu pierwszego czytania w Sejmie RP ponownie rozpatrywanego obywatelskiego projektu w sprawie przywrócenia węgla, wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska, marszałek Sejmu po zasięgnięciu opinii prezydium Sejmu zaproponowała, aby projekt trafił do rozpatrzenia do komisji Gospodarki i Rozwoju, jednak w trakcie dyskusji zgłoszono wniosek o skierowanie go do komisji ds. Energii i Skarbu Państwa.

– W związku z tym będzie potrzeba rozstrzygnięcia tego wniosku w wyniku głosowania i przystąpimy do tego na następnym posiedzeniu Sejmu – zapowiedziała Gosiewska.

Chodzi o obywatelski projekt, pod którym na początku 2016 r. podpisało się ponad 126 tys. osób. Po raz pierwszy był on procedowany w Sejmie w czerwcu 2016 r. Trafił wówczas do komisji ds. Energii i Skarbu Państwa, gdzie prace nad nim nie były kontynuowane. Zgodnie z przepisami Sejm nowej kadencji musi zająć się projektem ponownie.

Przed czwartkową dyskusją w Sejmie wiceminister aktywów państwowych Adam Gawęda, odpowiedzialny w tym resorcie za sprawy górnictwa mówił PAP, że obydwie tamte ustawy zaspokoiły roszczenia osób pozbawionych w przeszłości deputatów węglowych w tak szerokim zakresie, w jakim było to możliwe. Tym samym obywatelski projekt, w kształcie przedstawionym przez jego inicjatorów, stał się bezprzedmiotowy

Występując w czwartek w Sejmie przedstawiciel inicjatorów projektu Wacław Czerkawski mówił, że choć sam projekt sprzed czterech lat już nieaktualny, problem pozostał. Jak zaznaczył, pozostała duża grupa ludzi, którzy nie otrzymują świadczenia i choćby z szacunku dla nich należy zająć się projektem na komisji.

OTO JAK TO WYGLĄDAŁO W SEJMIE RP – 9 STYCZNIA 2020 ROKU:
– Wacław Czerkawski OD 17:04:12 

Informacje o autorze postów

slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Next Post

IMPORT WĘGLA W 2019 ROKU

TYLE SIĘ MÓWI I PISZE O IMPORCIE WĘGLA DO POLSKI W MINIONYM ROKU 2019, ŻE JEST ON WYJĄTKOWO WYSOKI, A NAJWIĘKSZY UDZIAŁ POCHODZI Z ROSJI, TYMCZASEM IMPORT W ROKU 2019 WYKAZUJE, ŻE… W porównaniu do analogicznego okresu w 2018 r. import oraz zakup wewnątrzunijny węgla kamiennego do Polski był niższy […]