INICJATYWA UREGULOWANIA PRAWA DO BEZPŁATNEGO WĘGLA I REKOMPENSAT

slawluk
Odwiedzona strophna: 656
0 0

W przeddzień Świąt Wielkanocnych 2018, jako ZZ „PRZERÓBKA” wystąpiliśmy do Ministerstwa Energii, Zarządów Spółek Węglowych S.A. i Górniczych Central Związków Zawodowych z inicjatywą rozwiązania w górnictwie węgla kamiennego nabrzmiałego i wiąż narastającego problemu związanego z brakiem uregulowania w sposób jednolity, i w miarę sprawiedliwy – prawa do bezpłatnego węgla i rekompensaty – na zasadzie zdefiniowania uprawnionych i dania im prawa wyboru do węgla lub rekompensaty.

Nie może bowiem być tak, że wszyscy o tym potęgującym się z każdym dniem problemie wiedzą i mówią, ale nikt nie podejmuje się wysiłku inicjatywy jego rozwiązania. Dlatego przedkładany projekt „Porozumienia…” jest adekwatną odpowiedzią na tą narastającą i potęgującą się z każdym kolejnym przejściem pracowników na emerytury lub renty – niesprawiedliwością utraty prawa do bezpłatnego węgla emeryckiego i rekompensaty.

Równocześnie żywimy głęboką nadzieję, że przedmiotowy projekt spotka się z życzliwością wszystkich zainteresowanych stron, i będzie przedmiotem negocjacji w poszczególnych spółkach węglowych w ramach toczących się prac nad zakładowymi układami zbiorowymi pracy, a także tematem porządku obrad najbliższego Trójstronnego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Socjalnego Górników.

Poniżej pełna treść naszego wystąpienia i projektu „Porozumienia…”:

 

Informacje o autorze postów

slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Next Post

INTERPELACJE WSTYDU

Przytaczamy interpelacje poselskie, które nazywamy „Interpelacjami wstydu”, pierwsza o numerze 19201, a druga o numerze  19219, obie kierowane do Ministra Energii, i obie dotyczące ustawy o świadczeniu rekompensacyjnym z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla. Z pierwszą zwrócił się Poseł RP – Jerzy Jachnik, informując ministra o pilnej konieczności odpowiedzi na […]