Odwiedzona strophna: 1088
0 0

Działając w imieniu górniczych central związkowych, Krajowa Sekcja Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ „Solidarność” w dniu 25 maja 2018 R. przesłała na ręce prezesa Górniczej Izby Przemysłowo-Handlowej (GIPH) Janusza Olszowskiego projekt Ponadzakładowego Układu Zbiorowego Pracy (PUZP) dla Pracowników Spółek i Zakładów Górniczych.

ZZ „PRZERÓBKA”, jako odpowiedzialna organizacja, która jest zawsze zaangażowana w sprawy pracownicze od razu wniosła do przedłożonego projektu szereg swych uwag i poprawek, które przedstawiamy w całości poniżej.

Nasze uwagi sprowadzają się do trójpodziału płac na dół, przeróbkę i powierzchnię oraz wyjścia na przeciw inicjatywie obywatelskiej 7 godzinnego dobowego czasu pracy, a także wprowadzenia zasady, że dodatek za pracę w porze nocny ma być w jednakowej wysokości bez względu na to, czy praca jest wykonywana pod ziemią, czy na powierzchni.

Również oczekujemy, że ekwiwalent pieniężny – z tytułu zwrot kosztów przejazdu urlopowego należeć winień się każdemu pracownikowi, a ponadto proponujemy, aby w formie załącznika nr 4 do Układu zawarte zostało „Porozumienie w sprawie zasad przyznawania i realizacji prawa do bezpłatnego węgla dla emerytów i rencistów oraz innych uprawnionych osób”.

 

Informacje o autorze postów

slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

By slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz