ŁĄCZY ICH CIĘŻKA PRACY, KTÓREJ ŁĄCZYĆ NIE MOŻNA. MINISTER ENERGII WYJAŚNIA DLACZEGO?

slawluk
Odwiedzona strophna: 713
0 0

Aż się nie chce wierzyć, że pracy górniczej nie można zaliczyć do pracy wykonywanej przy przeróbce mechanicznej węgla, i do każdej innej wykonywanej w szczególnych warunkach lub w szczególnych warunkach. 

Przez takie, a nie inne przepisy, dochodzi do takich absurdów. Górnik, który uległ wypadkowi w pracy w wieku 31 lat życie, i  przepracowaniu pod ziemią 13 lat nie ma szans na emeryturę pomostową.

Dlaczego? Ponieważ nie udowodnił 15 lat takiej pracy.

Ale ów górnik mówi: Zaraz, zaraz. Przecież po utracie zdrowia, rehabilitacji i rencie inwalidzkiej dostałem zdolność do pracy i od 43 roku życia tyram w Zakładzie Przeróbki Mechanicznej Węgla.

Dlatego uznaje, że skoro praca pod ziemią jest cięższa od pracy w ZPMW, to już mając 14 lat takiej pracy, wystarczy jak dopracuje na przeróbce ten brakujący rok takiej pracy, dobijając sobie łącznie do 15 letniego stażu pracy, i dzięki czemu spełni warunek art. 4 ustawy o emeryturach pomostowych. A tym samym po spełnieniu wieku 60 lat, przejdzie na emeryturę pomostową.

Nawet, myśli sobie o kolejnej możliwości. Przecież może ubiegać się o przejście na urlop przeróbkarski, gdyż  już ma 57 lat życia, a na urlopie może być 3 lata, czyli wszystko fajnie z pasowało. sytuacja wydawałaby się idealna.

Jakież jednak było i jest Jego zdziwienie, kiedy się dowiedział, że tak się nie da . Pracy górniczej nie można łączyć w przypadku ubiegania się o emeryturę pomostową z pracą w szczególnych warunkach w tym także z wykonywaną w ZPMW.

 

Oto odpowiedź Ministra Energii:

 

Informacje o autorze postów

slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Next Post

WIEDZA DAJE PRZEWAGĘ - SZKOLIĆ SIĘ TRZEBA

W dniach 12 – 14 czerwca 2017 r. odbyło szkolenie organizowane przez Zarząd Krajowy ZZ „PRZERÓBKA” w Hotelu „Przedwiośnie” koło Kielc. Znajdującym się na malowniczym zboczu góry Dąbrówka w samym sercu Gór Świętokrzyskich. Szkolenie obejmowało tematykę ostatnich zmian prawa pracy, które przedstawiła w Pani Dorota Dulęba – Główny Specjalista Okręgowego […]