• pt.. lip 19th, 2024

ZZ "PRZERÓBKA"

Przerabiamy zło w dobro! Jako Związek Zawodowy "PRZERÓBKA" jesteśmy organizacją związkową utworzoną przez ludzi dla ludzi. Zajmujemy się sprawami, których nikt się nie podejmuje. Nic o Nas, bez Nas. Nikt z Nas nie wie tyle, ile wiemy razem. Dlatego bądźmy razem, organizujmy się, gdyż osobno jesteśmy słabi, a razem silniesi. Zacznij działać, kiedy inni narzekają. Organizujmy nie zorganizowanych, nie pękajmy kiedy inni się poddają. Dlatego wstąp do nas, i zacznij razem z nami walczyć o to, co powinno być nasze!

MAMY ODPOWIEDŹ NA NASZE PISMO OD PREMIERA RP

Byslawluk

lis 5, 2019

Mamy odpowiedź od Premiera RP – Mateusza Morawieckiego na nasze wystąpienie w sprawie niesprawiedliwego odrabiania przez górników i pracowników zatrudnionych w szczególnych warunkach dni honorowego oddawania krwi i L4.

Nie może być tak, aby za dni oddawania krwi życia górnicy i pracownicy zatrudnieni w szczególnych warunkach byli karani odrabianiem tych dni. Nie może być też zgody na to, aby mając przepracowane dni wolne od pracy nie można było ich zaliczyć za dni odpracowane L4 – mówią związkowcy ze ZZ „PRZERÓBKA”, pisząc w tej sprawie do Premiera RP.

To jawna niesprawiedliwość, i dlatego oczekujemy sprawiedliwości – mówi Sławomir Łukasiewicz, przewodniczący ZZ „PRZERÓBKA”.

Czy jej się doczekamy, to się niedługo okaże, gdyż Kancelaria Premiera RP, odpowiedziała nam, że nasze pisemne wystąpienie w tej sprawie zostało przekazane do Pani Bożeny Borys Szopa – Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Dodaj komentarz