• wt.. cze 25th, 2024

ZZ "PRZERÓBKA"

Przerabiamy zło w dobro! Jako Związek Zawodowy "PRZERÓBKA" jesteśmy organizacją związkową utworzoną przez ludzi dla ludzi. Zajmujemy się sprawami, których nikt się nie podejmuje. Nic o Nas, bez Nas. Nikt z Nas nie wie tyle, ile wiemy razem. Dlatego bądźmy razem, organizujmy się, gdyż osobno jesteśmy słabi, a razem silniesi. Zacznij działać, kiedy inni narzekają. Organizujmy nie zorganizowanych, nie pękajmy kiedy inni się poddają. Dlatego wstąp do nas, i zacznij razem z nami walczyć o to, co powinno być nasze!

MINISTER ENERGII ODPOWIADA

Byslawluk

lip 3, 2016

Wreszcie otrzymaliśmy odpowiedź od Ministra Energii – Grzegorza Tobiszowskiego na nasze pismo z dnia 25 kwietnia br. W naszym piśmie zwracaliśmy na konieczność reaktywacji i utrzymania kształcenia o profilu i specjalności przeróbki mechanicznej kopalin, na bazie którego następowałyby niezbędne przyjęcia do pracy młodych i wykwalifikowanych pracowników do zakładów przeróbczych.

Pisaliśmy także o potrzebie zintensyfikowania odejść pracowników z uprawnieniami emerytalnymi. Przy maksymalnym wykorzystaniu ukrytych rezerw wspierających przechodzenie na emeryturę pomostową osobom spełniającym kryteria stażowe i wiekowe z zaliczeniem ich pracy do wykonywanej w szczególnych warunkach.

Najważniejsze fragmenty z tej odpowiedzi są zaznaczone na żółto i zielono. Wynika z nich, że wszystko w zasadzie zależy od pracodawców. Przy czym na żółto zaznaczona jest rozważana kwestia kształcenia Przeróbkarzy. Zakończona dwuznacznym otwartym pytaniem:

Czy istnieje potrzeba uzupełniania kadr Przeróbkarskich???

Zaś na zielono są zaznaczone treści odpowiedzi dające zielone światło od właściciela, aby w poszczególnych spółkach i zakładach zaliczyć stanowiska i pracowników do emerytur pomostowych.

Trzeba tylko odrobinę dobrej woli, aby była dobra zmiana.

Bardzo trudna i złożona sytuacja polskiego górnictwa węgla kamiennego wymaga zastosowania odważnego i innowacyjnego działania polegającego na wykorzystaniu ukrytych możliwości uzyskania optymalizacji zatrudnienia poprzez zaliczenie stanowisk pracy dozoru i nadzoru występujących w Zakładach Przeróbki Mechanicznej Węgla do wykazu stanowisk pracy, które uprawniają do emerytur pomostowych.

Pełną treść otrzymanej odpowiedzi publikujemy poniżej:

Odpo-GT-1

Odpo-GT-2

Dodaj komentarz