MINISTER ENERGII ODPOWIADA

slawluk
Odwiedzona strophna: 859
0 0

Wreszcie otrzymaliśmy odpowiedź od Ministra Energii – Grzegorza Tobiszowskiego na nasze pismo z dnia 25 kwietnia br. W naszym piśmie zwracaliśmy na konieczność reaktywacji i utrzymania kształcenia o profilu i specjalności przeróbki mechanicznej kopalin, na bazie którego następowałyby niezbędne przyjęcia do pracy młodych i wykwalifikowanych pracowników do zakładów przeróbczych.

Pisaliśmy także o potrzebie zintensyfikowania odejść pracowników z uprawnieniami emerytalnymi. Przy maksymalnym wykorzystaniu ukrytych rezerw wspierających przechodzenie na emeryturę pomostową osobom spełniającym kryteria stażowe i wiekowe z zaliczeniem ich pracy do wykonywanej w szczególnych warunkach.

Najważniejsze fragmenty z tej odpowiedzi są zaznaczone na żółto i zielono. Wynika z nich, że wszystko w zasadzie zależy od pracodawców. Przy czym na żółto zaznaczona jest rozważana kwestia kształcenia Przeróbkarzy. Zakończona dwuznacznym otwartym pytaniem:

Czy istnieje potrzeba uzupełniania kadr Przeróbkarskich???

Zaś na zielono są zaznaczone treści odpowiedzi dające zielone światło od właściciela, aby w poszczególnych spółkach i zakładach zaliczyć stanowiska i pracowników do emerytur pomostowych.

Trzeba tylko odrobinę dobrej woli, aby była dobra zmiana.

Bardzo trudna i złożona sytuacja polskiego górnictwa węgla kamiennego wymaga zastosowania odważnego i innowacyjnego działania polegającego na wykorzystaniu ukrytych możliwości uzyskania optymalizacji zatrudnienia poprzez zaliczenie stanowisk pracy dozoru i nadzoru występujących w Zakładach Przeróbki Mechanicznej Węgla do wykazu stanowisk pracy, które uprawniają do emerytur pomostowych.

Pełną treść otrzymanej odpowiedzi publikujemy poniżej:

Odpo-GT-1

Odpo-GT-2

Informacje o autorze postów

slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Next Post

GORĄCE ZAWIADOMIENIE - PRACOWNICY PRZERÓBKI APORTEM

Firma o nazwie Jastrzębskie Zakłady Remontowe Sp. z o.o. o kapitale zakładowym wynoszącym: 66.529.500,00 zł ma przejąć trzy Zakłady Przeróbki Mechanicznej Węgla. Jeden z kopalni „Budryk” i dwa z kopalni „Knurów – Szczygłowice”. Pismo w tej sprawie otrzymały działające w Jastrzębskiej Spółce Węglowej S.A. związki zawodowe, w tym także nasze […]