• sob.. cze 15th, 2024

ZZ "PRZERÓBKA"

Przerabiamy zło w dobro! Jako Związek Zawodowy "PRZERÓBKA" jesteśmy organizacją związkową utworzoną przez ludzi dla ludzi. Zajmujemy się sprawami, których nikt się nie podejmuje. Nic o Nas, bez Nas. Nikt z Nas nie wie tyle, ile wiemy razem. Dlatego bądźmy razem, organizujmy się, gdyż osobno jesteśmy słabi, a razem silniesi. Zacznij działać, kiedy inni narzekają. Organizujmy nie zorganizowanych, nie pękajmy kiedy inni się poddają. Dlatego wstąp do nas, i zacznij razem z nami walczyć o to, co powinno być nasze!

OPINIA ZZ „PRZERÓBKA” DO GÓRNICZEJ USTAWY

Byslawluk

wrz 6, 2021

W uzupełnieniu przesłanej przez OPZZ w dniu 3 września br. opinii do rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego oraz niektórych innych ustaw – druk sejmowy 1503, przesłaliśmy w dniu 6 września br. również swą obszerną opinię do tego projektowanego aktu prawnego.

Opiniowana ustawa będzie swoistą konstytucją dalszego funkcjonowania górnictwa węgla kamiennego, dlatego każdy szanujący się związek zawodowy działający w górnictwie powinien się odnieść do jej proponowanego nowego brzmienia. Jako ZZ „Przeróbka”, to uczyniliśmy niezależnie od wyrażonej opinii OPZZ, przesyłając naszą opinię zarówno do Premiera RP, jak i Ministra Aktywów Państwowych, a także do Marszałek Sejmu RP oraz Komisji Sejmowych.

Do naszej opinii dołączyliśmy również załącznik,  który wykazuje analizę porównawczą niepokojących różnic przy podpisywaniu i parafowaniu „Umowy Społecznej”, po stronie reprezentacji strony związkowej. Równocześnie poprosiliśmy o wnikliwe zapoznanie się z naszą opinią oraz uwzględnienie zawartych w niej uwag i wniosków oraz odpowiedzi na zadane pytania i wątpliwości.

Poniżej link do naszej opinii wraz z jej załącznikiem oraz opinią OPZZ:

Kliknij i zobacz oraz pobierz opinię – tutaj…

Lub zeskanuj kod aplikacją Google Lens lub inną i pobierz.

Załącznik do opinii:

Link do opinii OPZZ, kliknij i zobacz oraz pobierz – tutaj…

Red.

Dodaj komentarz