OPINIA ZZ „PRZERÓBKA” DO GÓRNICZEJ USTAWY

slawluk
Odwiedzona strophna: 290
1 0

W uzupełnieniu przesłanej przez OPZZ w dniu 3 września br. opinii do rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego oraz niektórych innych ustaw – druk sejmowy 1503, przesłaliśmy w dniu 6 września br. również swą obszerną opinię do tego projektowanego aktu prawnego.

Opiniowana ustawa będzie swoistą konstytucją dalszego funkcjonowania górnictwa węgla kamiennego, dlatego każdy szanujący się związek zawodowy działający w górnictwie powinien się odnieść do jej proponowanego nowego brzmienia. Jako ZZ „Przeróbka”, to uczyniliśmy niezależnie od wyrażonej opinii OPZZ, przesyłając naszą opinię zarówno do Premiera RP, jak i Ministra Aktywów Państwowych, a także do Marszałek Sejmu RP oraz Komisji Sejmowych.

Do naszej opinii dołączyliśmy również załącznik,  który wykazuje analizę porównawczą niepokojących różnic przy podpisywaniu i parafowaniu „Umowy Społecznej”, po stronie reprezentacji strony związkowej. Równocześnie poprosiliśmy o wnikliwe zapoznanie się z naszą opinią oraz uwzględnienie zawartych w niej uwag i wniosków oraz odpowiedzi na zadane pytania i wątpliwości.

Poniżej link do naszej opinii wraz z jej załącznikiem oraz opinią OPZZ:

Kliknij i zobacz oraz pobierz opinię – tutaj…

Lub zeskanuj kod aplikacją Google Lens lub inną i pobierz.

Załącznik do opinii:

Link do opinii OPZZ, kliknij i zobacz oraz pobierz – tutaj…

Red.

Informacje o autorze postów

slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Next Post

SKŁADKA ZWIĄZKOWA BĘDZIE ODLICZANA Z PODATKU

Do sejmu trafił rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw, który jest drukiem sejmowym o nr 1532. Przedłożony projekt ustawy wprowadza zmiany aż w 23 ustawach, w tym między innymi: podwyższenie do 30 000 […]