OSZUSTWO WYBORCZE , CZY EMERYTALNA POMYŁKA RZĄDU PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI

slawluk
Odwiedzona strophna: 812
0 0

OPZZ pyta rząd PiS i Pana Prezydenta o wiek emerytalny:

– Czy prezydent godzi się na to, aby rząd zmodyfikował jego projekt i podniósł minimalny staż do uprawnień emerytalnych?

– Czy rząd, wbrew prezydenckiemu projektowi zakładającemu minimalny 20 i 25 letni staż ubezpieczeniowy, zamierza podnieść go do 35 i 40 lat?

Obniżenie wieku emerytalnego to jedna z obietnic wyborczych Prawa i Sprawiedliwości, która miała być zrealizowana w ciągu pierwszych 100 dni rządu. Minęło ponad 200 dni, a ustawy wciąż nie ma. Do mediów i społeczeństwa docierają sprzeczne informacje w tej sprawie.

Najbardziej bulwersującą wiadomość znajdujemy w załączniku nr 1 do założeń projektu budżetu państwa na rok 2017. W dokumencie rząd sugeruje połączenie wieku emerytalnego 60/65 z minimalnym stażem pracy ubezpieczonego w wysokości 35/40 lat.

Oto wymowne fragmenty tych założeń:

 

zalozenia-rzadu-emerytury-2017n

Rząd stwierdza ponadto, że wprowadzenie tych dwóch kryteriów wyszłoby naprzeciw zobowiązaniom podjętym przez Pana Prezydenta jeszcze w okresie przed objęciem urzędu.

Czy rząd w porozumieniu z prezydentem chce uzupełniać deficyt budżetowy kosztem emerytów, pozbawiając ich uprawnień emerytalnych?

Dlatego publicznie zadajemy pytania do Premier Beaty Szydło i Prezydenta Andrzeja Dudy.


Kierownictwo OPZZ

Informacje o autorze postów

slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
100 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Next Post

PYTAMY O EMERYTALNE OBIETNICE

W CPS „Dialog” w Warszawie 22 czerwca 2016 r. odbyło się wspólne posiedzenie Zespołu Problemowego Rady Dialogu Społecznego ds. budżetu, wynagrodzeń i świadczeń socjalnych i ZP RDS ds. ubezpieczeń społecznych. Przewodniczącymi posiedzenia byli – Henryk Nakonieczny oraz Jan Klimek. Tematyka obejmowała informację Ministerstwa Finansów dotyczącą: założeń projektu budżetu państwa na […]