• sob.. kwi 20th, 2024

ZZ "PRZERÓBKA"

Przerabiamy zło w dobro! Jako Związek Zawodowy "PRZERÓBKA" jesteśmy organizacją związkową utworzoną przez ludzi dla ludzi. Zajmujemy się sprawami, których nikt się nie podejmuje. Nic o Nas, bez Nas. Nikt z Nas nie wie tyle, ile wiemy razem. Dlatego bądźmy razem, organizujmy się, gdyż osobno jesteśmy słabi, a razem silniesi. Zacznij działać, kiedy inni narzekają. Organizujmy nie zorganizowanych, nie pękajmy kiedy inni się poddają. Dlatego wstąp do nas, i zacznij razem z nami walczyć o to, co powinno być nasze!

PETYCJA DO PREMIERA RP I WICEPREMIERÓW RP

Byslawluk

lut 9, 2021

W dniu 9 lutego br. kiedy kontynuowane są kolejne rozmowy nad „Umową społeczną…”, wystosowaliśmy Petycję do Premiera RP i Wicepremierów RP, w której piszemy:

„Co to ma być za polityka – polityki energetycznej kraju, która negatywnie elektryzuje i tak podłe nastroje załóg górniczych i nie tylko, a także zmierza w kierunku wywołania – zupełnie nikomu niepotrzebnego – konfliktu społecznego w górnictwie węgla kamiennego i całym przemyśle energochłonnym!? Poprzez nieodpowiedzialne łamanie ustaleń pkt 4, „Porozumienia z dnia 25 września 2020 r. zawartego pomiędzy przedstawicielami Rządu RP a Międzyzwiązkowym Komitetem Protestacyjno-Strajkowym Regionu Śląsko – Dąbrowskiego, jak również, wciąż jeszcze negocjowanej na jego bazie „Umowy społecznej…”. Owe deptanie tych ustaleń nastąpiło na domiar złego w dniu, w którym po ponad rocznej przerwie, odbyło się wreszcie, długo oczekiwane i pożądane posiedzenie Trójstronnego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Socjalnego Górników w dniu 2 lutego 2021 r.”.

OTO PEŁNA TREŚĆ NASZEJ PETYCJI: 

Dodaj komentarz