Odwiedzona strophna: 1008
0 0

W dniu 25 kwietnia 2016 r. zwróciliśmy się na piśmie z uprzejmą prośbą do Pana Ministra Energii – Grzegorza Tobiszowskiego o przywrócenie poczucia godności wśród pracowników dozoru i nadzoru przeróbki mechanicznej węgla, którzy to z powodu niekorzystnych zmian emerytalnych i jeszcze gorszej polityki zatrudnieniowej prowadzonej przez zarządy poszczególnych spółek węglowych, to poczucie godności za czasów rządów PO i PSL znacząco utracili.

Odbudowanie zaufania do państwa jest procesem bardzo trudnym i złożonym, a jednym z elementów jego odbudowy byłaby optymalizacja zatrudnienia w zakładach przeróbki mechanicznej węgla oparta na dwóch filarach.

Pierwszy, to – reaktywacja i utrzymanie kształcenia oraz nauczania zawodowego, technicznego i wyższego, o profilu i specjalności przeróbki mechanicznej kopalin, a także maszyn i urządzeń przeróbki, na bazie którego następowałyby niezbędne przyjęcia do pracy młodych i wykwalifikowanych pracowników do zakładów przeróbczych.

Drugi, to – zintensyfikowanie odejść pracowników z uprawnieniami emerytalnymi nabytymi przy zaangażowaniu się w maksymalne wykorzystanie ukrytych rezerw wspierających przechodzenie na emeryturę pomostową osobom spełniającym kryteria stażowe i wiekowe z zaliczeniem ich pracy do wykonywanej w szczególnych warunkach.

Bardzo trudna i złożona sytuacja polskiego górnictwa węgla kamiennego wymaga zastosowania odważnego i innowacyjnego działania polegającego na wykorzystaniu ukrytych możliwości uzyskania optymalizacji zatrudnienia poprzez ujęcie zgodnie z art. 41 ust. 4 ustawy o emeryturach pomostowych stanowisk pracy dozoru i nadzoru występujących w Zakładach Przeróbki Mechanicznej Węgla do wykazu stanowisk pracy, które uprawniają do emerytur pomostowych.

Pełną treść naszego pismo można pobrać klikając – tutaj…

Informacje o autorze postów

slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

By slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz