• pt.. lip 19th, 2024

ZZ "PRZERÓBKA"

Przerabiamy zło w dobro! Jako Związek Zawodowy "PRZERÓBKA" jesteśmy organizacją związkową utworzoną przez ludzi dla ludzi. Zajmujemy się sprawami, których nikt się nie podejmuje. Nic o Nas, bez Nas. Nikt z Nas nie wie tyle, ile wiemy razem. Dlatego bądźmy razem, organizujmy się, gdyż osobno jesteśmy słabi, a razem silniesi. Zacznij działać, kiedy inni narzekają. Organizujmy nie zorganizowanych, nie pękajmy kiedy inni się poddają. Dlatego wstąp do nas, i zacznij razem z nami walczyć o to, co powinno być nasze!

PISZEMY DO PREMIERA RP O ZALICZENIE WOJSKA

Byslawluk

lis 22, 2019

Ciągle pytają nas, dlaczego związki zawodowe nie występują w sprawie zaliczenia wojska do pracy górniczej, i w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze? Czytamy też zadawane w tej sprawie dramatyczne pytania pracowników oraz twarde i jednoznaczne odpowiedzi ekspertów z ZUS.
Bije z nich ogromny ładunek niesprawiedliwości związanej z koniecznością odrabiania służby wojskowej, z którą nie możemy się pogodzić.

Dlatego Zarząd Krajowy ZZ „PRZERÓBKA”, który w dniu 22 listopada 2019 r.  obradował wraz z Przewodniczącymi Związku w Katowicach, postanowił wystąpić do Premiera RP z uzasadnionym wnioskiem o zażegnanie pewnej niesprawiedliwości prawnej związanej z koniecznością odrabiania służby wojskowej przez pracowników zatrudnionych pod ziemią oraz w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze.

Oto pełna treść naszego wystąpienia:

 

Dodaj komentarz