Odwiedzona strophna: 804
1 0
Czas czytania:1 Minut
Było wiele inicjatyw podjętych przez OPZZ w sprawie ustanowienia emerytur stażowych 35/40 oraz zmiany ustawy o emeryturach pomostowych. Część z nich dostępne są one pod poniższym linkiem: https://www.opzz.org.pl/aktualnosci/kraj/walka-o-emerytury-stazowe-ten-projekt-powstal-w-opzz
 
W dniu 23 stycznia 2020 roku nastąpił znaczący postęp, gdyż przy pomocy parlamentarzystów z Polskiego Stronnictwa Ludowego z Prezesem Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem na czele stosowny projekt ustawy został przekazany do Marszałek Sejmu, Elżbiety Witek.
 
– Ten projekt rzeczywiście jest odpowiedzią na głosy płynące ze środowisk pracownic i pracowników, że 35 lat opłacania składki przez kobiety i 40 lat opłacania składki przez mężczyzn to wystarczający okres, żeby zgromadzić środki na co najmniej minimalną emeryturę, a tylko do takiej dopłaca w przypadku jej nieosiągnięcia budżet państwa – podkreślił przewodniczący OPZZ.
 
– Uważamy, że każdy powinien mieć prawo wyboru, czy chce dłużej pracować, bo chce mieć wyższą emeryturę, czy chociażby ze względów rodzinnych, życiowych, zdrowotnych będzie mógł odebrać niższą emeryturę i odejść wcześniej na wypracowaną emeryturę – dodał Andrzej Radzikowski.
 
Zdaniem wnioskodawców proponowane rozwiązanie stworzy silny bodziec do aktywności zawodowej i to aktywności rejestrowanej. Będzie miało także charakter edukacyjny, uświadamiający szczególnie osobom młodym konieczność budowania kapitału na przyszłą emeryturę od pierwszego dnia wykonywania pracy najemnej.
 
Z pewnym optymizmem i oczekiwaniem idziemy w kolejny etap przekonywania do wprowadzenia pożądanych rozwiązań przez długoletnich pracowników, a także zatrudnionych w szczególnych warunkach i o szczególnym charakterze.
 
Emerytury bez względu na wiek muszą być ustanowione, bo są to emerytury, które się bronią ekonomicznie same przez to, że każdy kto ma 40 lata okresów składkowych, to już swą emeryturę wypracował.
 
To nie PESEL, a suma zgromadzonych składek jest najważniejsza.
 
OPZZ mówi o tym, i walczy o to od samego początku, aż prawda ta, stanie się prawem, ale nie obowiązkiem – powtarza permanentnie Sławomir Łukasiewicz, przewodniczący ZZ „PRZERÓBKA” i zarazem Członek z ramienia OPZZ – Zespołu ds. Ubezpieczeń Społecznych Rady Dialagu Społecznego.
 
Poniżej materiał wideo z konferencji prasowej w Sejmie z udziałem Przewodniczącego OPZZ, Andrzeja Radzikowskiego i Prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza.
 

Informacje o autorze postów

slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

By slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz