• niedz.. kwi 14th, 2024

ZZ "PRZERÓBKA"

Przerabiamy zło w dobro! Jako Związek Zawodowy "PRZERÓBKA" jesteśmy organizacją związkową utworzoną przez ludzi dla ludzi. Zajmujemy się sprawami, których nikt się nie podejmuje. Nic o Nas, bez Nas. Nikt z Nas nie wie tyle, ile wiemy razem. Dlatego bądźmy razem, organizujmy się, gdyż osobno jesteśmy słabi, a razem silniesi. Zacznij działać, kiedy inni narzekają. Organizujmy nie zorganizowanych, nie pękajmy kiedy inni się poddają. Dlatego wstąp do nas, i zacznij razem z nami walczyć o to, co powinno być nasze!

SZOK I NIEDOWIERZANIE – WŁADZA SIĘ WYŻYWI…

Byslawluk

sie 15, 2020

Stało się! PiS razem z PO, Lewicą i PSL przegłosowali gigantyczne podwyżki zarobków dla polityków i i dodatkowych milionów złotych dla partii politycznych! To co wyprawia władza w porozumieniu z resztą fatycznie uzasadnia, że mamy rządy „bandy czworga”, które nie tylko, że przechodzą z rąk do rąk, to również przechodzą ludzkie pojęcie, arogancji, buty i chamstwa.

Jak trzeba być podłym, aby traktować państwo jak swój prywatny folwark, a ludzi jak chłopów pańszczyźnianych, aby w trakcie kryzysu gospodarczego, redukcji wynagrodzeń obywateli, zwolnień z pracy i bankructw wielu firm przepchnąć w Sejmie w kilka godzin taki projekt!

Na szczęście znalazła się Konfederacja, która jako jedyne ugrupowanie w Sejmie w komplecie zachowała się przyzwoicie głosując przeciwko temu skokowi na kasę Polaków. Nie może być tak, że obywatele od lat mają głodową kwotę wolną od podatku 3091 zł, nękani są kolejnymi podwyżkami podatków i opłat, a politycy wręczają sobie ogromne podwyżki pensji i to z pieniędzy obywateli… Priorytetem muszą być podwyżki zarobków dla Polaków i ochrona polskiej gospodarki!

 

Oto podwyżki dla polityków (kwoty brutto):

Prezydent: z 12 600 do 26 000 zł
Pierwsza Dama: pensja 18 000
Marszałkowie Sejmu i Senatu: z 14 600 do 22 000 zł
Wicemarszałkowie Sejmu i Senatu: do 18 000 zł
Premier: 11 000 do 22 000 zł
Ministrowie: 10 100 zł do 18 000 zł
Wiceministrowie: 8000 do 17 000 zł
Wojewodowie: do 15 000 zł
Wicewojewodowie: do 13 000 zł.

 

WŁADZA SIĘ WYŻYWI

Sobie przyznają podwyżki od 13400 zł do 7900 zł miesięcznie brutto, a biednym emerytom i rencistom żałują 2 zł brutto.

W tym samy czasie, kiedy w Radzie Dialogu Społecznego toczą się negocjacje 11 i 13 sierpnia br. nad waloryzacją emerytur i rent, to rząd i pracodawcy nie są nawet skłonni przystać na to, co proponują związki zawodowe, aby zamiast minimalnej podwyżki w wysokości 49,92 zł emeryci i renciści otrzymujący minimalne świadczenia, otrzymali 52 zł, a więc zaledwie o 2 złoty brutto więcej.

 

Oto „Oświadczenie OPZZ ws. podwyżek płac dla wyższych urzędników państwowych i parlamentarzystów, a także ZZ „PRZERÓBKA”:

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz