WALKA O EMERYTURY STAŻOWE I POMOSTOWE WCIĄŻ TRWA, I BĘDZIE TRWAĆ, AŻ DO ZWYCIĘSTWA!

slawluk
Odwiedzona strophna: 1109
0 0

Przypominamy, że tak, jak i inne związki zawodowe, tak i my razem z Ogólnopolskim Porozumieniem Związków Zawodowych tematu emerytur stażowych i pomostowych nie odpuszczamy. Jak pamiętamy 9 maja 2019 r. OPZZ w ramach zorganizowanej pikiety pod Ministrem i do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zwróciło się z petycją o poparcie złożonych w Radzie Dialogu Społecznego przez OPZZ dwóch projektów ustaw emerytalnych:

  • w sprawie emerytur stażowych,
  • w sprawie niewygasającego charakteru emerytur pomostowych.

Długo czekaliśmy na jakąkolwiek odpowiedź ze strony władzy, gdyż dopiero w dniu 7 sierpnia 2019 r. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej raczyło z łaski swojej na petycję OPZZ odpowiedzieć.

Z argumentami rządowymi trudno się zgodzić, dlatego OPZZ postanowił się z nimi rozprawić, najpierw słownie, a ostatnio w dniu 19 września 2019 r. na piśmie, w formie kolejnego wystąpienia do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Równocześnie ponownie OPZZ zwrócił się z pismem do Jana Klimka – Przewodniczącego Zespołu Problemowego ds. ubezpieczeń społecznych, aby zespół wrócił do tematu emerytur stażowych i pomostowych. 

-Wszystko wskazuje na to, że emerytury stażowe będą kluczowym punktem w nadchodzących wyborach prezydenckich w przyszłym roku. Najwyraźniej w myśl hasła „Dotrzymujemy słowa”, Prezydent RP – Andrzej Duda, przypomni sobie o wciąż nie zrealizowanej deklaracji wyborczej, dotyczącej powiązania uprawnień emerytalnych ze stażem pracy i przedłoży swój projekt ustawy w tej sprawie. Projekt trafi do przestrzeni publicznej, gdzie z pewnością pracodawcy i inne siły społeczno – polityczne będą domagać się zrównania stażu przejścia na emeryturę bez względu na wiek kobiet i mężczyzn z 35/40 lat na 40 lat, a nawet podbijać go do 42 lat pracy. Jedno jest ten z kandydatów, który pierwszy wyjdzie z tą inicjatywą, a obecny Prezydent Andrzej  Duda, ma tylko dotrzymać słowa, to najbliższe wybory prezydenckie wygra i to w pierwszej turze. Czyli już na wiosnę 2020, a może nawet wcześniej będzie o emeryturach stażowych głośno i rzeczowo oraz wyborczo – twierdzi Sławomir Łukasiewicz, przewodniczący ZZ „PRZERÓBKA” .

Poniżej zamieszczamy linki do pobrania:

 

Informacje o autorze postów

slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Next Post

KONKRETNE I RZECZOWE SPOTKANIE Z MINISTREM ADAMEM GAWĘDĄ

W poniedziałek 30 września 2019 r. Pan Adam Gawęda Sekretarz Stanu Ministerstwa Energii, i zarazem Pełnomocnik Rządu do Spraw Restrukturyzacji Górnictwa Węgla Kamiennego spotkała się w Katowicach z przedstawicielami Związku Zawodowego „PRZERÓBKA”. W trakcie spokania omówione zostały główne założenia „Nowego Planu dla Górnictwa” oraz przedstawione zostały oczekiwania załóg zakładów przeróbki […]